Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV kvadraciklus lieto Austrumu pierobežā

Sākušies vērienīgi Krustpils pils rekonstrukcijas darbi

Krustpils pils piedzīvo pēdējos gados vērienīgāko rekonstrukciju

Krustpils pils atrodas Daugavas labajā krastā, Jēkabpilī. Viduslaiku pils pirmsākumi meklējami 13.gadsimtā. Lielā daļā telpu joprojām jūtamas padomju mantojuma atstātās pēdas, bet drīzumā tas mainīsies. Pilī sākusies vērienīga rekonstrukcija.

Krustpils pilī sākušies pēdējo gadu laikā vērienīgākie būvdarbi, kuru laikā paredzēts atjaunot pils greznāko un arī lielāko daļu – A korpusu, kā arī pagalmu un dārzu ar strūklaku. Darbus veic AS "Būvuzņēmums restaurators" sadarbībā ar SIA "Erbauer Group". Šobrīd norit pils fasādes attīrīšana no vecā krāsojuma. Projekta laikā paredzēti arī apjomīgi darbi iekštelpās.

"Paredzēta iekštelpu restaurācija, gleznojumu restaurācija, veidojumu restaurācija, ozola paneļu apdares restaurācija ēdamtelpā. Ļoti daudz dažādu restaurācijas darbu, kur būs nepieciešami ļoti labi, kvalitatīvi speciālisti," stāsta AS "Būvuzņēmums restaurators" atbildīgais būvdarbu vadītājs Valdis Uzariņš.

Iekštelpās plānots izveidot septiņas ekspozīcijas, tostarp arī par Jēkabpils vēsturi.

Pirmā stāva gaitenis simbolizēs Daugavas upi, savukārt labā un kreisā siena – abus upes krastus – Jēkabpils pilsētas daļas, par ko vēstīs uz sienām atainotie vēstures fakti un liecības.

"Mēs tiešām esam domājuši par to, lai būtu ne tikai skaistas, atjaunotas telpas kultūrvēsturiskā rakstā un vēsturiskā ietērpā, bet arī lai atjaunotu ekspozīcijas, izveidotu jaunas ekspozīcijas, kas tiešām būtu interaktīvas, lai vairāk piesaistītu gan vecāka gadagājuma cilvēkus, bet arī tieši jaunatni," saka Jēkabpils pilsētas domes Attīstības un investīciju nodaļas vadītājas vietniece Inese Vītola.

Būvdarbi nav apturējuši Jēkabpils Vēstures muzeja apmeklētāju plūsmu, tādēļ īpaša uzmanība iknedēļas būvsapulcēs tiek pievērsta drošības jautājumiem, lai tūristi un būvnieki viens otram netraucētu.

"Cik es pašlaik esmu piedalījusies būvsapulcēs, es esmu priecīga par komandu, kas strādā, par to, kā viss notiek, cik konstruktīvi tiek risināti visi jautājumi. Un, es domāju, ka mēs ļoti ieklausāmies viens otrā," spriež Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe.

Krustpils pils rekonstrukcija ir daļa no Jēkabpils, Kokneses un Ogres kopprojekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā”. Jēkabpils daļas kopējās izmaksas ir 2,3 miljoni eiro, un lielāko daļu – 1,3 miljonus eiro – finansē pilsētas pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti