Dienas ziņas

Latvijas kaimiņvalstīs strauji izplatās Covid-19

Dienas ziņas

Baltijas jūrā meklē ar naftu pildītu cauruļvadu

Sāk izmeklēšanu par iespējamiem pārkāpumiem pansionātā

Krustpils pansionātā, iespējams, pārkāpti Covid-19 ierobežojumi

Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža”, kuru jau decembra sākumā skāra Covid-19 uzliesmojums, klients ziņo par iespējamiem epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumiem. Tas nav pirmais gadījums, kad publiski izskan sūdzības par pansionātā notiekošo. Veselības inspekcija sākusi izmeklēšanu.

Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža” jau decembra sākumā ar Covid-19 slimoja lielākā daļa klientu un darbinieku. Šobrīd situācija ir uzlabojusies, bet joprojām tiek atklāti jauni saslimšanas gadījumi. Lai gan iestādes vadība uzsver, ka inficētie pacienti tiek izolēti no citiem, kāds iestādes klients vēsta pretējo. Drošības nolūkos  klienta identitāte netiek atklāta.

“To, ka stāsta, ka starp stāviem nav sakaru, – visur ir sakari starp stāviem. Tas tiek pārnēsāts. Te jau vairs nav, ko pārnēsāt, te viss gaiss ir ar to kovidu pilns. Piemēram, lejā uztaisīta acu apmānīšanai izolācijas istaba. Tajā nez kāpēc neviens neguļ. Tā ir tukša. Te jau saka, ka visi mirst no vecuma, bet tā nekad nav bijis, ka pa divi, pa trīs naktī aizgādā uz morgu.

Mēs esam kā uz “Titānika”. Kas izdzīvos, tas izdzīvos, pārējie aizies,” pastāstīja klients.

Pansionāta direktore Solvita Geduša jau iepriekš noliedza pārmetumus par iespējamo drošības noteikumu neievērošanu.

“Viņi tiek izolēti katrs savā stāvā. To taču darbinieki redz, vai tad neredz, ka durvis ir aizslēgtas? Viņi paši nepārvietojas pa iestādi. Kas tā par dezinformāciju?”

Kāds pansionāta darbinieks, kurš vēlējās palikt anonīms, nesen vēstīja par vēl citiem iespējamajiem pārkāpumiem, kas esot bijuši novembrī – vēl pirms oficiāli parādījās informācija par saslimstību ar Covid-19.

“9. datumā vadītāja atnāca uz darbu. Viņa zināja, ka viņa ir kontaktējusies ar inficētu personu. 10. datumā vadītāja atnāca uz darbu, pēcpusdienā viņa jutās ļoti slikti, viņai bija temperatūra. Tika noziņots Slimību profilakses un kontroles centram, ar ko viņa kontaktējusies darba vietā. Viņa nosauca administrāciju, viņa nosauca galveno feldšeri, bet nenosauca struktūrvienības vadītāju, ar kuru viņa bija ciešā kontaktā. Nepagāja ne nedēļa, kad struktūrvienības vadītājai tika atklāts pozitīvs Covid-19, pozitīvs rezultāts,” atklāja darbinieks.

Pansionāta vadība to uzskata par dezinformāciju un iestādes nomelnošanu, bet Krustpils novada pašvaldībā uzsver, ka situāciju nevar komentēt. Savukārt Veselības inspekcija, uzzinot par notiekošo pansionātā, sākusi izmeklēšanu.

“Pamatojoties uz presē publicēto informāciju, izmeklēšana jau šobrīd ir uzsākta. Vakar, 28. decembrī, tika saņemta arī informācija no Valsts policijas saistībā ar presē minēto publikāciju “jekabpilslaiks.lv” un iespējamajiem pārkāpumiem, un vakar uzreiz pansionātam “Jaunāmuiža” tika nosūtīts oficiāls pieprasījums paskaidrojuma iesniegšanai par konkrēto gadījumu,” pastāstīja  Veselības inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Kalniņa.

Veselības inspekcija aicina iedzīvotājus, ja ir aizdomas par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu, ziņot par to inspekcijai vai nu telefoniski, vai rakstot uz e-pastu: [email protected] 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt