Dienas ziņas

LZP turpinās vadīt E.Tavars

Dienas ziņas

Vāks līdzekļus vasaras nometnēm īpašajiem bērniem

Krusta ceļa gājienā – domas par vienotību

Krusta ceļa gājiena dalībniekus Viļakā vienojušas domas par saticību un mieru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lielajā Piektdienā dažādās Latvijas vietās cilvēki devās Ekumeniskajā Krusta ceļā, kas apzīmē Kristus ciešanu ceļu. Viļakas novadā dažādu konfesiju pārstāvji vienojās kopīgās lūgšanās, kas šogad bija veltītas draudzības tēmai.Vairāk Latgales kolēģi. 

Pie Šķilbēnu Vissvētās Dievmātes piedzimšanas pareizticīgo baznīcas pulcējas Viļakas novada iedzīvotāji un viesi, lai dotos Krusta ceļa gājienā. Viļakas novadā tā ir tradīcija, kas notiek jau vairāk nekā desmit gadus. 

Krusta ceļa dalībnieki mēroja cauri Viļakai, ar dziesmām un lūgšanām pieskandinot arī pilsētas ielas. 

“Krusta ceļš – tās ir 14 apstāšanās, kur ir precīzi Jēzus kaut kādi notikumi šajā posmā, kurā viņu notiesā un beigās beidzas ar Kristus ielikšanu kapā,” pastāstīja Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas prāvests Guntars Skutelis.

Viļakas novada Krusta ceļa dalībniekus šogad vienoja draudzības tēma. Gājiena laikā prāvests Guntars Skutelis ik vienu aicināja īpaši padomāt par dažādu kristīgo konfesiju pārstāvju spēju būt vienotiem.

 “Jau pagājušogad bija tāds liels notikums, manuprāt, kad mūsu baznīcā mēs svinējām Latvijas simtgadi, tos svētkus kopā ar pareizticīgo draudzi un ar mūsu arī luterāņu draudzi kopā šajā ekumeniskajā dievkalpojumā. Tas bija tāds vienreizējs notikums, kad tādā veidā varējām kopā sanākt lūgties par Latviju un lūgties viens par otru,” teica Skutelis. 

Došanās Krusta ceļa gājienā Viļakas novada iedzīvotājiem ik gadu ir ļoti gaidīts notikums. Viņi atzīst, ka tā ir iespēja sajust spēcīgu garīgo vienotību un kopīgi palūgties par sev tuviem cilvēkiem.

“Es noteikti gāju ar domām, lai gan mūsu baznīciņai, gan mūsu draudzei būtu saticība, miers. Tāpat arī manā ģimenē. Jo ir teikts tā – ja cilvēks ir laimīgs, tad viņam nevajag daudz. To visu redz uzreiz veselībā, redz arī viņa sejā un redz arī acīs, kuras vienmēr staro priekā,” savās izjūtās dalījās krusta ceļa dalībniece Inese. 
Līdzīgas izjūtas vadījušas arī krusta ceļa dalībnieku Jāni. 
“Ir domas, lai veicas ģimenē, lai veicas dēliem turpmākajās gaitās. Tāpat arī tuvākajiem, kuri tepat Viļakā, kuri tālāk dzīvo,” teica Jānis. 

Viļakā Krusta ceļš līdz ar saulrietu noslēdzās Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā, kur jau svētdien tiks svinēti Kristus augšāmcelšanās svētki.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti