Krusta ceļā dalībnieki rod kopības sajūtu un vielu pārdomām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Šodien, Lielajā piektdienā Rīgā notika jau tradicionālais ekumeniskais Krusta ceļš. Tā dalībniekus gājiena sākumā un noslēgumā uzrunāja lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.  

Vairāki simti dažādām konfesijām piederīgu ticīgo arī šogad devas Krusta ceļā, kas notiek Lielajā piektdienā – dienā, kad kristīgā pasaule piemin Jēzus krustā sišanu. Liela daļa ļaužu, kas šogad apmeklēja Krusta ceļu, tajā piedalās ik gadu.

”Ziniet, tā kopības sajūta, būt šeit…To nevar izstāstīt, ir vienreiz jāatnāk pašiem un tad jūs sapratīsiet, kāpēc ir vērts nākt.”

”No bērnības mamma veda, vecāmāte veda, tā ticība ir ielikta un ar laiku tu saproti, ka cilvēks jau nesastāv tikai no miesas, bet arī no dvēseles un gara. Un Dievs ir mīlestība, mīlestība ir tā, kas mūs vada, kas mums ir vajadzīgs, ko mēs gribam saņemt. Un, ja mēs nesaņemam paši, mums arī nav ko dot citiem,” stāsta  māsas Inta un Iveta, kas dalību Krusta ceļā izlaidušas tikai vienu reizi.

Savukārt Irēna, kura arī Krusta ceļā piedalās katru gadu, teic, ka šogad gājiens, kura dalībniekus tā sākumā uzrunāja Romas katoļu baznīcas arhibīskapa Zbigņevs Stankevičs, bet noslēgumā – Latvijas Evanģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, teic, ka šogad Krusta ceļš bijis īpaši pārdomas rosinošs.

”Katru gadu ir kaut kādi jauni atklājumi. Un katrā ziņā pārdzīvojums noteikti ir. Un šoreiz bija ļoti pārdomāts, man liekas. Un ļoti dziļi tas ir. Katrā ziņā, ir viela pārdomām un ļoti svētīgi tas ir, es varu teikt,” saka Irēna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti