Maksātnespējas administrators Krūms pērn nopelnījis 2 miljonus eiro, Sprūds - 0,8 miljonus

Likvidējamās "Trasta komercbankas" administrators Ilmārs Krūms, kurš ir aizdomās turētais procesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kā arī divos kriminālprocesos aizdomās turētais maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds pagājušajā gadā deklarējuši ienākumus, kas Krūmam bijuši vairāk nekā 2 miljoni, bet Sprūdam - 0,8 miljoni eiro.

Krūms deklarē teju 2,1 miljonu eiro ienākumus

Kā ziņo aģentūra "LETA", Likvidējamās "Trasta komercbankas" administrators Ilmārs Krūms, kurš ir aizdomās turētais procesā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, pagājušajā gadā nopelnījis 2 098 013 eiro, liecina viņa iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Krūms bezskaidrā naudā uzkrāja 1 124 745 eiro, bet skaidrās naudas uzkrājumi viņam veidoja 16 800 eiro.

Patlaban no amata atstādinātajam administratoram pieder arī kapitāldaļas vairākos uzņēmumos, kuru kopējā nominālvērtība ir 173 156 eiro.

Krūma īpašumā ir pērn iegādātā automašīna "Volvo XC90", tāpat viņam pieder zeme Jelgavā, kā arī zeme un nekustamais īpašums Rīgā.

Administrators pērn veicis dāvinājumus 263 240 eiro apmērā.

Krūmam pagājušajā gadā bija parādsaistības 75 000 Šveices franku un 66 403 eiro apmērā. Tāpat viņš veicis aizdevumus 45 000 eiro apmērā.

Sprūds pērn nopelnījis vairāk nekā 800 000 eiro

Tāpat LETA ziņo, ka divos kriminālprocesos aizdomās turētais, patlaban no amata atstādinātais maksātnespējas procesa administrators Māris Sprūds pērn nopelnījis 833 400 eiro, liecina Sprūda iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

748 975 eiro Sprūds guva kā ienākumus no "saimnieciskās darbības un komercdarbības". Ienākumus viņus guvis arī no sev piederošajiem uzņēmumiem.

Sprūdam ir izveidojušies 812 238 eiro lieli iekrājumi. Skaidrā naudā Sprūds uzkrājis 310 000 eiro, bet bezskaidrās naudas uzkrājumi veido 502 238 eiro.

Sprūds ir kapitāldaļu turētājs AS "MAX Group", kā arī SIA "Grāmatvedības standarts", kuru akciju kopējā nominālvērtība ir 156 516 eiro.

Administratora īpašumā ir divas "Bentley" markas automašīnas, viena no tām - "Bentley Bentayga" - iegādāta pagājušajā gadā.

Sprūds deklarācijā arī norādījis veiktos ziedojumus 30 000 eiro apmērā, kā arī viņam bijušas ceļojumu izmaksas 39 939 eiro apmērā. Sprūds pērn maksājis arī uzturlīdzekļus 24 000 eiro apmērā.

Administrators arī izsniedzis aizdevumus 7725 eiro un 300 000 eiro apmērā.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināms, ka Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) aizturējusi un par aizdomās turētajiem atzina administratorus Sprūdu, Krūmu un Nauri Durevski, kā arī finansistu Jorenu Raitumu. Tiesa viņiem visiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Šonedēļ Valsts policija no apcietinājuma atbrīvojusi Raitumu.

Savukārt Maksātnespējas administrācija (MNA) minētos administratorus atstādinājusi no amata.

Aģentūrai LETA zināms, ka ENAP sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds, Krūms un Raitums. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Otrajā lietā figurē Durevskis, par kura inkriminēto noziegumu nekas šobrīd nav zināms.

Raidījums "Nekā personīga" pērn vēstīja, ka Krūms likvidācijas procesā gandrīz septiņus miljonus eiro iztērēja dažādiem līgumiem ar pakalpojumu sniedzējiem, turklāt liela daļa šo līdzekļu tika tieši Sprūdam. Savukārt nesen raidījums ziņoja, ka pret Krūmu ENAP sākts kriminālprocess saistībā ar aizdomām par kāda tiesas sprieduma nepildīšanu.

Sprūds un Krūms ir Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas amatpersonas - Krūms darbojas valdē, bet Sprūds ir padomes locekli.

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti