Krūmiņa: Par valstij nodarītajiem zaudējumiem atbildīgie varētu saņemt dažādus sodus

Par valstij nodarītajiem zaudējumiem valsts kapitālsabiedrību amatpersonas varētu zaudēt vai nu amatu vai arī tikt piespiestas atmaksāt zaudējumus, ja vien viņu rocība to pieļauj, intervijā Latvijas Radio programmai „Pēcpusdiena” sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Amatpersonu atbildību būtu jāskata Ministru kabinetam vai tiesību sargājošajām struktūrām, uzsvēra Krūmiņa. „Nevar ar vieglu roku riskēt ar valsts līdzekļiem. (..) Problēma ir tajā, ka pēc tam maksā no nodokļu maksātāju līdzekļiem,” norādīja Krūmiņa.

Viņa pieļāva, ka finanšu piedziņas procesu pret atbildīgajām amatpersonām būtu iespējams veikt, jo viņas tomēr ir parakstījušas attiecīgos dokumentus.

Krūmiņa atgādināja jau iepriekš trešdien teikto, ka nereti kapitālsabiedrības, kas jau iepriekš nelietderīgi un pavirši izrīkojušās ar valsts līdzekļiem, pēc tam no valsts budžeta prasa jaunu finansējumu.

Viņa vēlreiz norādīja, ka valsts kapitālsabiedrības mēdz prasīt lielākas summas nekā nepieciešams no valsts budžeta un līdzekļi, kas paliek neizmantoti, tiek ieguldīti depozītos. Tiem ir valsts garantija, un tie tiek zaudēti, norādot uz gadījumiem Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā un valsts akciju sabiedrībā „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti