Krūmane atkāpjas no FKTK priekšsēdētājas amata

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane uzskata, ka radītā spriedze ap viņas atrašanos šajā amatā tikai kavē FKTK pilnvērtīgu darbu, un jebkura politiska diskusija, tostarp, plānotā Saeimas ārkārtas sēde, bremzē sektora stabilizāciju.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Irēna Krūmane nolēmusi atkāpties no amata. Viņa pieņēmusi lēmumu atkāpties, jo uzskata, ka radītā spriedze ap viņas atrašanos šajā amatā tikai kavē FKTK pilnvērtīgu darbu, un jebkura politiska diskusija, tostarp, plānotā Saeimas ārkārtas sēde, bremzē sektora stabilizāciju.

Krūmanes lēmums atkāpties no amata tiek vērtēts neviennozīmīgi. Vieni uzskata, ka tas vairos uzticību komisijai nākotnē, citi spriež, ka šis nav īstais brīdis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadības maiņai. Vēl citi nav pārliecināti, ka šādā smagā situācijā Krūmane varētu objektīvi pieņemt lēmumus. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzsver, ka galvenais ir nodrošināt, lai tiktu turpināta sekmīga FKTK tālākā darbība un "Krājbankas" problēmu risināšana.

Finanšu ministrs Andris Vilks ir nobažījies par situāciju, kas veidojas pēc Irēnas Krūmanes paziņojuma par atkāpšanos no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājas amata. Viņš uzrunājis Krūmani pārdomāt lēmumu. Vilks uzskata, ka finanšu iestāžu uzraudzībā ir problēmas visā Eiropā, un tādā līmenī tās arī jārisina. Bet konkrētajā gadījumā ar Latvijas Krājbanku Vilks nesaskata kļūdas FKTK rīcībā. Komisijas darbs šobrīd prasa ļoti kompetentus cilvēkus, lai pieņemtu un virzītu ar Krājbanku saistītos lēmumus.

Par FKTK vadītāju lemj Saeima, bet kandidatūru iesaka Finanšu ministrija un Latvijas banka. Krūmane FKTK priekšsēdētājas amatā ir kopš 2008.gada aprīļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti