Kronvalda parkā piketēs pret parkā ierīkoto stāvvietu

Rīgā, Kronvalda parkā, pirmdienas rītā pulksten 8.10 plānota akcija, kurā pilsētas aktīvisti piketēs pret parkā ierīkoto Rīgas Brīvostas pārvaldes stāvvietu, kas atrodas celiņa malā.

Vides aizstāvji pret stāvvietu sākuši asu kampaņu, radot lielu rezonansi sociālajās platformās.

Gunita Piterāne par gaidāmo piketu Kronvalda parkā
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Par piketu vairāk stāsta apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāve Gunita Piterāne: "Pieņemam, ka laikam tās ir ļoti svarīgas personas, un tāpēc mēs nosvinēsim šo visu foršo atgadījumu, sagaidīsim viņus kā pienākas – ar šampanieti, ar karodziņiem, ar baloniem, ar puķēm, protams, ar sarkano paklājiņu – kā jau šādām svarīgām personām pienākas. Ar šo piketu mēs vēlamies pievērst uzmanību tam, ka izredzētas personas var braukt parkā ar automašīnu tajā laikā, kamēr tie paši [Rīgas domes] deputāti paralēli stāsta, ka jāsamazina auto skaits pilsētā un jādara pilsēta gājējiem patīkamāka."

KONTEKSTS:

Vēsturiskajā Kronvalda parkā no Elizabetes ielas puses pa ierīkotu ceļu pārvietojas ne tikai gājēji, bet arī automašīnas. Ar Rīgas Brīvostas pārvaldes atļauju tās nogriežas virzienā uz tā dēvētā "Pasaules tirdzniecības centra" ēku un tālāk rindā tiek novietotas ceļa malā pie Brīvostas pārvaldes. Vairākas mašīnas šķērso arī ceļu, pa kuru pārvietojas daudz bērnu.

Rīgā pilsētas aktīvisti iebilst pret Kronvalda parkā esošo Rīgas Brīvostas pārvaldes stāvvietu. Uz to reaģējusi pašvaldība, norādot, ka stāvvieta ir jālikvidē, taču Brīvostas pārvaldē skaidroja, ka visas ceļazīmes ir saskaņotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti