Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Alkešupītes pasākumi «Dzīrēs Kuldīgā»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kritizē kompensācijas internātskolu pedagogiem

Kritizē kompensāciju izmaksas kārtību likvidējamo internātskolu pedagogiem

Darba likuma pārkāpums. Tā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vērtē Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumu kompensāciju izmaksai likvidējamo internātskolu pedagogiem. Atlaišanas pabalstu varēšot saņemt tikai tie skolotāji, kuri vairs neturpinās darbu citās skolās. Ministrija gan uzskata, ka viss ir likumīgi, jo mainīšoties tikai iestāžu nosaukumi, kurās skolotāji varēs turpināt strādāt. 

Jau no šī gada rudens jaunu darbu nāksies meklēt 124 piecu internātskolu pedagogiem. Iemesls - pašvaldību uzsāktā internātskolu likvidēšana pēc valsts lēmuma atteikties no to līdzfinansēšanas. Lai palīdzētu skolotājiem, kuri pēc skolu slēgšanas zaudēs darbu, šonedēļ valdība lēma par 300 tūkstošu eiro novirzīšanu kompensāciju izmaksai. Tiesa, tās nevarēs saņemt visi.

"Atlaišanas pabalstus varēs izmaksāt pedagogiem, kuri neturpina pedagoga darbu internātskolas likvidācijas vai reorganizācijas dēļ," tā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”). 

Naudu kompensācijām Izglītības ministrija prasa  pārdalīt no Vides ministrijas līdzekļiem 2,4 miljonu eiro apmēra, kas atvēlēts internātskolu uzturēšanai. Pedagogu arodbiedrība par risinājumu ir neizpratnē.

"Tas, kas mūsuprāt ir nekorekti šajā dokumentā, ir tas, ka tur atlaišanas pabalstu neparedz, ja pedagogs darbu turpina citā izglītības iestādē. Kāds sakars ir tam, ka, ja slēdz vienu institūciju un viņš turpina darbu citā, neizmaksāt atlaišanas pabalstu? Katrā ziņā mēs vērsīsimies pie valdības un lūgsim precizēt šo informatīvo ziņojumu!" norāda LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. 

Citās domās ir izglītības ministrs. 

"Kā lai to saka? Katram ir sava taisnība, bet, ja notiek skolas reorganizācija un pedagoga darba apstākļi pēc būtības nemainās, tad viņš strādā ar tiem pašiem bērniem tikai izglītības iestādē ar citu nosaukumu, tad viņš pēc būtības netiek atlaists," uzskata Šadurskis. 

Kompensāciju piedāvājums pārsteidz arī pašvaldības, kurām skolas jālikvidē. Viena no tām – Vaiņodes pašvaldība kompensācijām pat aizņēmusies 150 tūkstošus eiro. 

"Nu ir dīvaini. Mēs jau cerējām uz pilnu kompensāciju, bet ko nu tur darīsi?" pauž Oļegs Jurjevs, Vaiņodes novada domes priekšsēdētāja vietnieks. 

"Manuprāt, vispirms vajag ievērot Darba likumu, jo ir jāizmaksā atlaišanas pabalsts iestādes likvidācijas gadījumā. Algas un mērķdotācijas izmaksā izglītības ministrija, un tur nekādi jautājumi nevarētu būt," uzskata Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe. 

Drīzumā dažādās Latvijas pašvaldībās būs jālikvidē vai jāreorganizē vēl septiņas internātskolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt