Krītas Ķemeru sanatorijas vērtība

Drēgnie laika apstākļi jau darījuši savu: kādreizējā Latvijas kūrorta lepnuma - Ķemeru sanatorijas vērtība kopš vasaras samazinājusies par 15%. Līdzekļu trūkuma dēļ ēka šoziem netiek apkurināta, un sanatorijas īpašnieka "Ominasis Latvia" maksātnespējas administrators pieļauj, ka būs jāsamazina arī apsardzes izdevumi.

Abi līdzšinējie mēģinājumi pārdot sanatoriju izsolē beigušies bez rezultāta – nepieteicās neviens pretendents. Gatavību iegādāties sanatoriju ārpus izsoles iepriekš izteikusi Jūrmalas dome, bet šis lēmums vairākkārt atlikts.

Vispirms atļauju domei aizņemties sanatorijas iegādei nepieciešamos līdzekļus liedza Kredītu uzraudzības padome, bet tagad Jūrmalas domes mērs Gatis Truksnis norādījis, ka dome vispirms vēlas iegādāties sanatorijas teritorijā esošo artēzisko urbumu. Pretējā gadījumā pastāvot bažas, ka urbuma īpašnieks – cits maksātnespējīgs uzņēmums – varētu kavēt tālākos darbus sanatorijas teritorijā.

Šī gada budžetā Jūrmalas dome gan paredzējusi pusmiljonu eiro sanatorijas iegādei un izteikusi gatavību aizņemties vēl gandrīz trīs miljonus. Jāpiebilst, ka iepriekš, jau daļēji restaurētajai sanatorijai ilgu laiku esot bez apsardzes, tā vairākkārt izdemolēta un izlaupīta.

Jau ziņots, ka Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs, kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvia" un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepietiecās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju un atvērt tajā viesnīcu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti