Sadaļas Sadaļas

Panorāma

38 dienās izārstējas no Covid-19

Panorāma

Panorāma

No izdošanas Dienvidāfrikai izglābtā K. Misāne atbrīvota

Kristīne Misāne atbrīvota no ieslodzījuma

Pirmdien, 20. aprīlī, no ieslodzījuma Latvijā ir atbrīvota Kristīne Misāne, kas plašāk zināma kļuva pēc tam, kad ilgāku laiku pavadīja apcietinājumā Dānijā, bet viņai par bērnu nolaupīšanu draudēja izdošana Dienvidāfrikas Republikai un 15 gadu cietumsods. Pēc sabiedrības plašas iesaistes mūsu varasiestādes panāca Misānes izdošanu Latvijai. Nu apritējis divu mēnešu cietumsods, par ko viņa vienojās ar prokuroru.

Kristīne Misāne izcietusi divu mēnešu cietumsodu un izlaista no cietumaEdgars Kupčs

Kristīne Misāne kopš 2018. gada nogales līdz pat šā gada martam bija apcietinājumā Dānijā, kur viņa tika aizturēta, caurbraucot ceļā uz Latviju. Dānija jau bija pieņēmusi lēmumu Misāni izdot Dienvidāfrikas Republikai, bet izdošana trīs reizes tika atlikta. Līdz beidzot šā gada sākumā pēc plašas publicitātes medijos ar Misānes radinieku uzstājību, Latvijas sabiedrības atbalstu un valsts iestāžu iesaisti tika panākta sievietes izdošana Latvijai.

Latvijā viņa tika apsūdzēta par izvairīšanos no tiesas nolēmuma, kas izriet no saskarsmes tiesībām ar bērnu, izpildes un dokumenta viltošanu un izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Prokuratūrā informēja, ka apsūdzētā lūgusi vienošanās procesa piemērošanu un apsūdzētā piekrīt viņai inkriminēto nodarījumu apjomam, kvalifikācijai. Arī prokurors ir atzinis, ka krimināllietā ir noskaidroti apstākļi, kas attiecas uz pierādīšanas priekšmetu.

Līdz ar to tiesa ir apstiprinājusi vienošanos un atzinusi viņu par vainīgu, sodot ar īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem. Soda termiņā ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks ārvalstī un Latvijā no 2020. gada 20. februāra līdz 20. aprīlim.

Personai piemērotais drošības līdzeklis – apcietinājums – atcelts sakarā ar soda izciešanu, informēja prokuratūra.

Pati Misāne Latvijas Radio pastāstīja, ka pēc nokļūšanas brīvībā vispirms satikusi savu meitu un dēlu. “Ļoti jauka dzimšanas diena man tagad būs. 497 dienas ieslodzījumā. Nu savu sodu esmu izcietusi. Turpinājumam nevajadzētu būtu. Ko es esmu izdarījusi, par to esmu izcietusi. Šis posms ir beidzies manā dzīvē. Visas apsūdzības, kas bija uzrādītas Dienvidāfrikas apsūdzībā, par to esmu izcietusi šo nodarījumu, kaitējumu,” sacīja Misāne.

Taujāta par tālākajiem plāniem, viņa sacīja:

“Šobrīd vēlos būt tikai ar bērniem. Par tālākajiem plāniem grūti runāt.”

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Latvijas pilsoni Kristīni Misāni Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draudēja cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.   

Dānija gatavojās Misāni izdot Dienvidāfrikai. Jauns pavērsiens lietā notika 18. februārī, kad Latvijas tiesa pēc Ģenerālprokuratūras lūguma apstiprināja aresta orderi par Misānes izdošanu Latvijai. Aresta orderis prasīts, jo saņemti jauni pierādījumi kriminālprocesa sākšanai Latvijā. Iepriekš prokuratūrai bija pierādījumi tikai par bērna saskarsmes tiesību pārkāpšanu – šis pārkāpums nav pietiekami smags Latvijas pilsones izprasīšanai no citas valsts.

24. februārī Dānijas tiesa oficiāli pieņēma lēmumu par Misānes izdošanu Latvijai, un 3. martā viņa tika atvesta uz Latviju.

Misāne iepriekš izteikusies, ka nevēlas izbēgt no soda, bet grib to izciest Latvijā, kur varēs redzēt savus bērnus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt