Kristīgā pasaule svin Kluso sestdienu

Sestdien kristieši atzīmē Kluso sestdienu, kuras laikā gatavojas Lieldienu svinībām.

Šī ir diena, kad kristieši atsakās no ēdiena un dienu velta garīgām pārdomām. Taču nevienā vien mājā šī diena rit, gatavojot Lieldienu svētku maltīti pēc ilgā gavēņa. Šajā dienā tiek kārtas šūpoles un arī krāsotas olas.

Senās Lieldienu svinēšanas tradīcijas Latgalē joprojām netiek aizmirstas, lai arī tās papildina jau mūsdienīgas nianses, par savām Lieldienu gatavošavanas un svinēšanas paradumiem stāsta Maija Šuļga, kas ir Krāslavas amatu istabas vadītāja un „Kruoslovys amatnīku brolistes” biedre.

Maijas novadnieks zemnieks un ārstniecisko zālīšu audzētājs z/s "Kurmīši" saimnieks Ivars Geiba Lieldienu olu krāsošanai iesaka izvēlēties dabīgos materialus, un tieši tējas tam ir ļoti piemērotas, atliekot vien eksperimentēt ar augiem.

Sestdienā pirms Liledienām tiekot kārtas arī šupoles, daudzviet kurinātas pirtis un tradicionāli šajā dienā Latgales mājās ritējis īpašs Lieldienu svētku galda maltītes gatavošanas process, stāsta Maija Šuļga.

Protams, pašās Lieldienās neizpalicis olu kaulēšanās prieks un, lai ola olu cīņās būtu visstiprākā, manīgākie un atjautīgākie jau laikus gatavojuši sev īpašas olas tieši olu kaujām, bērnības atmiņās dalās mākliniece Maija Šuļga.

Galvenais, lai Lieldienu svētkos ir prieks gan par pašiem svētkiem, gan no gatavošanās tiem, jo līdz ar Lieldienām nāk arī pavasaris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti