Krišjāņa Barona iela Rīgā joprojām nav nodota ekspluatācijā

Viena no centrālajām galvaspilsētas ielām - Krišjāņa Barona iela - joprojām nav nodota ekspluatācijā, jo, lai gan rekonstrukcija pabeigta vēl pērn rudenī, pašvaldībai ir pretenzijas pret darbu kvalitāti, LTV7 raidījumā “Bez obid” sacīja pilsētas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”). 

“Tagad mēs atrodam defektus, un būvniekiem tie jānovērš par saviem līdzekļiem. Objektu mēs nepieņēmām ekspluatācijā, kamēr visas neizdarības nebūs novērstas,” sacīja Ušakovs.  

Pašlaik pašvaldības dienesti ar rozā punktiem atzīmē to pērn ielikto bruģi, kas jau saplaisājis, un būvniekiem tas jānomaina.  

“Kamēr viss bruģis nebūs ielikts normāli, mēs turpināsim zīmēt rozā punktus. Un tikai pēc tam pieņemsim objektu ekspluatācijā un sāksies garantijas laiks, kura laikā būvniekiem būs jātrīc par to, lai atkal nekas nesaplaisātu,” paziņoja Ušakovs.

Viņš tieši nekomentēja, kāpēc darbu kvalitāte ir tik neapmierinoša, bet norādīja, ka saskaņā ar likumu konkursā par būvdarbiem vienmēr uzvar lētākais piedāvājums, un pat, ja kompānija iepriekš neievēroja termiņus vai kaut ko neizdarīja, to nevar iekļaut “melnajā sarakstā”.

Un šajā gadījumā būvniekiem, kas uzvarēja, radās problēma – trūka meistaru, kas var kvalitatīvi ieklāt bruģi.  Rudenī viņi sagādāja divas brigādes no Ventspils un Daugavpils, “mēs jau toreiz viņiem teicām, ka pavasarī nāksies daudz ko pārtaisīt, tagad staigājām ar marķieri, zīmējam”, klāstīja Ušakovs.  

Jau ziņots, ka Krišjāņa Barona ielas būvnieki SIA "Binders" par saviem līdzekļiem līdz aprīļa beigām novērsīs defektus uz ielas brauktuves. Ceļu būves firmas "Binders" norādīja, ka kopējais defektu apjoms ir mazāks par 1% no kopējā Krišjāņa Barona ielā veikto būvdarbu apjoma un tiks novērsts līdz aprīļa beigām.

Barona ielas būvdarbi noslēdzās pērn 10.oktobrī, tomēr vēl mēnesi pēc tam tika novērsti defekti, kas bija radušies pēc darbu pabeigšanas.  

Būvnieki par darbiem saņēma attiecīgi par 7000 eiro mazāk, nekā bija paredzēts būvdarbu līgumā, savukārt defekti tiek novērsti garantijas ietvaros par būvuzņēmēja līdzekļiem.

Savukārt decembra beigās Krišjāņa Barona ielā bojātas inženierkomunikācijas dēļ radās iegruvums zem bruģa. Satiksmes departamenta pārstāvji pēc avārijas vietas apsekošanas konstatējuši, ka iegruvuma iemesls ir izskalojums, kas ir radies bojātas inženierkomunikācijas dēļ.

Kopumā Barona ielas brauktuves remontdarbi izmaksājuši 2,6 miljonus eiro, bet ietves atjaunošanas darbi - 900 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti