Krimuldas jaunajā ģerbonī – deviņi āboli

Piektajos Pašvaldību ģerboņu svētkos Melngalvju namā Valsts prezidents Krimuldas novadam svinīgi pasniedzis jauno ģerboni. Turpmāk Krimuldas novada ģerbonis būs deviņi zelta āboli sarkanā laukā, kas simbolizē Dieva dārzu, ko senajā lībiešu valodā nozīmē Turaida.

Ģerboņa sākotnējo skiču autore ir Santa Kaire, Krimuldas vidusskolas skolniece, kas izvēlējās ābolus kā auglības simbolu, lai tādā veidā simbolizētu Krimuldas novada vēlamo attīstību.

„Krimuldas novads ir ceļā uz savas identitātes veidošanu, un, ņemot vērā tā kultūrvēsturisko nozīmi, kāpēc gan tam nesimbolizēt Dieva dārza bagātības?! Esmu pārliecināts, ka jaunais ģerbonis būs kā talismans novada turpmākā veiksmīgā attīstībā. Turklāt esmu gandarīts, ka ģerboņa ideju izstrādāja mūsu novada skolas skolniece, kas vēl vairāk pārliecina par idejas patiesumu," saņemot ģerboni, sacīja Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds.

Krimuldas novadu pieņemšanā pie Valsts prezidenta pārstāvēja Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds, domes priekšsēdētāja vietniece Liene Jaundžeikare, ģerboņa idejas autore un Krimuldas mūzikas un mākslas skolas audzēkne Santa Kaire un viņas skolotāja Ingūna Linde, ilggadējs Krimuldas pagasta vadītājs Juris Salmiņš un ilggadējs Lēdurgas pagasta vadītājs un pārvaldnieks Juris Liepa. Svinīgajā ceremonijā novadu prezentēja pašvaldības folkloras kopa „Putni".

Krimuldas novads ar 5,6 tūkstošiem iedzīvotāju un 339,1 kvadrātkilometru lielu platību atrodas Rīgas plānošanas reģionā. Tas apvieno Krimuldas un Lēdurgas pagastus ar administratīvo centru Raganā. Krimuldas novads ir arī iecienīta tūrisma vieta – te atrodas Turaida, Reiņa trase, Krimuldas baznīca un citi objekti.

Lai veicinātu Latvijas novadu un pagastu identitātes simbolu atpazīstamību, kā arī nostiprinātu iedzīvotāju piederības sajūtu savai dzimtajai vietai, Valsts prezidents Andris Bērziņš aizsāka jaunu tradīciju – novadu un pagastu ģerboņu svinīgu pasniegšanas ceremoniju „Pašvaldību ģerboņu svētki". Tās laikā notiek novadu un pagastu ģerboņu svinīgā pasniegšana. Šāds pasākums notiek reizi pusgadā, kad tiek aicināti tie novadi un pagasti, kas izstrādājuši un likumā noteiktajā kārtībā saskaņojuši savas pašvaldības ģerboņus. Šoreiz ģerboņi tika pasniegti Kandavas un Krimuldas novadiem, kā arī Stāmerienas, Rembates, Tomes un Sventes pagastiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt