Panorāma

Pabeidz izmeklēšanu arī otrā Zolitūdes kriminālprocesā

Panorāma

Normunds Krapsis

Dainis Liepiņš paralizē Saeimas darbu

Kriminālvajātais deputāts Liepiņš nepamet Saeimas zāli; izsludina nedēļas pārtraukumu

Kriminālvajāšanai izdotais Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) ceturtdien atteicās atstāt Saeimas zāli, ko viņu darīt lūdza Saeimas prezidijs, tāpēc parlamenta sēdē izsludināts nedēļu garš pārtraukums.

Divus mēnešus Liepiņš bija ievērojis Saeimas lēmumu par viņa izdošanu kriminālvajāšanai un neapmeklēja parlamenta sēdes, bet ceturtdien  Pavasara sesijas pirmajā sēdē negaidīti  ieņēma vietu plenārsēžu zālē. 

Liepiņš ceturtdien atteicās plenārsēdes zāli, kas viņam būtu jādara saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli. Tādēļ ceturtdienas Saeimas sēdē pat vairākkārt bija izsludināts pārtraukums. Pagaidām nav vēl precīzi zināmi aprēķini, cik nodokļu maksātājiem ir izmaksājusi Saeimas sēdes pārcelšana.  

Saeimas prezidija un Saeimas frakciju padome vērsa Liepiņa uzmanību, ka viņam kā deputātam būtu jārāda piemērs un jāciena likums. Savukārt Liepiņš uzsvēra, ka Saeimas Kārtības rullis un likums paredz, ka zālē nedrīkst atrasties deputāti, kas ir izdoti kriminālvajāšanas sākšanai. Taču viņa gadījumā kriminālvajāšana jau ir sākta, un viņš ir izdots iztiesāšanai. Viņš arī paziņoja, ka varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Liepiņu jau sēdes sākumā Saeimas plenārsēžu telpu atstāt lūdza Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Taču Liepiņš neatsaucās šim lūgumam.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece par Daiņa Liepiņa līdzdalību Saeimas sēdēs
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Tāpēc vēlāk Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS) paziņoja par sēdes pārtraukšanu līdz nākamajai ceturtdienai. Nekas no garā darbu saraksta netika izdarīts.

Arī Saeimas deputāte Inese Lībiņa - Egnere ("Vienotība") pauda, ka Liepiņam nebija voluntāru tiesību atrasties sēžu zālē.

Saeimas deputāte Inese Lībiņa - Egnere par Daiņa Liepiņa līdzdalību Saeimas sēdēs
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

LTV “Panorāmai” Liepiņš sola, ka nākamajā nedēļā atkal nāks uz Saeimas sēdi. "Es ievērošu likumu (..)," sacīja Liepiņš, norādot, ka nekur likumā nav teikts, ka viņš nedrīkst atrasties Saeimas plenārsēdēs. Arī Latvijas Reģionu apvienība, kuru Liepiņš pārstāv, aizstāv Liepiņu un paudusi, ka viņam ir tiesības piedalīties Saeimas sēdēs.

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš par Saeimas prezidija lēmumu liegt viņam piedalīties Saeimas sēdēs
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Paziņojumā presei Liepiņš raksta, ka vēlme izraidīt viņu no sēžu zāles ir politisko konkurentu inspirēta. “Šis ir politiskais pasūtījums – politiska izrēķināšanās ar mani kā Saeimas deputātu un ar Latvijas Reģionu apvienību – politisko spēku, kas ar savu aktivitāti ir kļuvis neērts oponents varas partijām. Vai lietas izskatīšanas process turpināsies 26. jūnijā? Man tādas pārliecības nav. Visticamāk, atkal tiks meklēts kāds formāls iegansts, lai lietas izskatīšanu novilcinātu,” raksta Liepiņš.

Dokumenti

Deputāta Daiņa Liepiņa iesniegums Saeimas komisijai.doc

Lejuplādēt

21.74 KB

Saeimas deputāta Daiņa Liepiņa atklātā vēstule saistībā ar Saeimas prezidija un Saeimas frakciju padomes lēmumu neielaist Liepiņ

Lejuplādēt

21.74 KB

Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere gan uzsver, ka deputātam nav tiesību atrasties sēžu zālē sēdes laikā, ja pret viņu ir uzsākta kriminālvajāšana, vēl jo vairāk, ja frakciju padome un Saeimas prezidijs bija lūdzis Liepiņu sēdē nepiedalīties.

Saeimas Juridiskā biroja vadītājas Dinas Meisteres komentārs par Daiņa Liepiņa līdzdalību Saeimas sēdēs
00:00 / 00:59
Lejuplādēt

Vēstīts, ka februāra sākumā Saeima Liepiņu izdeva turpmākai iztiesāšanai krimināllietā, kurā viņu apsūdz nepatiesas informācijas sniegšanā ikgadējā ienākumu deklarācijā. Kopumā Liepiņu apsūdz septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas bijuši laikā no 2010.gada 1.aprīļa līdz 2012. gada 28.jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt