Kriminālvajāšanai nosūta lietu par seksuāla rakstura darbībām ar nepilngadīgo

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbībām – vīrietis vairāku mēnešu garumā seksuāli izmantojis nepilngadīgu meiteni. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informēja policijā.

Pagājušā gada decembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka kāda jauniete, iespējams, ir seksuāli izmantota. Policijā par notikušo uzsāka kriminālprocesu, kurā noskaidrots, ka vīrietis vecumā ap 50 gadiem vairāku mēnešu garumā vairākkārt seksuāli izmantoja jaunieti, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu.

Vīrietis veicis seksuāla rakstura darbības ar viņu, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušās ķermeni.

Policisti pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta pret cietušā gribu un pielietojot vardarbību, un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu un par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus, un ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem bargākais paredzētais sods ir ar mūža ieslodzījums vai ar brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču, ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem. Viņi tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri.

Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus, un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību, norāda policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti