Kriminālvajāšanai nodota lieta par ātro kredītu izkrāpšanu 83 000 eiro apmērā

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu krimināllietā par ātro kredītu ņemšanu, kas saistīta ar citu personu nelikumīgu datu izmantošanu. Kopumā policija konstatējusi 672 krāpšanas epizodes un par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturējusi personu grupu sešu cilvēku sastāvā. Krāpnieki ņēmuši ātros kredītus aptuveni 83 000 eiro apmērā, un decembrī lieta nodota kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Policija informēja, ka 2016. gada vasarā vairākas personas tiesībsargājošajās iestādēs vērsušās ar iesniegumu, jo uz viņu vārda bija atvērts bankas konts, pēc kā pieteikts un saņemts ātrais kredīts. Veicot izmeklēšanu likumsargi noskaidroja, ka vairāku personu grupa bija uzrunājusi cilvēkus ar sliktu finansiālo stāvokli un par atlīdzību lūgusi atvērt bankas kontus, kā arī noformēt maksājuma karti. Personas krāpniekiem bija uzticējušas savus datus, tostarp kodu kartes un internetbankas piekļuves paroles.

Iegūstot nepieciešamo informāciju, krāpnieki ņēmuši vairākus ātros kredītus. Pusotra gada laikā aizdomās turētās personas apkrāpušas 47 cilvēkus, saņemot ātros kredītus aptuveni 83 000 eiro apmērā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziedzīgie nodarījumi tika veikti laika posmā no 2015. gada jūnija līdz 2017. gada janvārim Aizkrauklē, Jēkabpilī, Lietuvas pierobežā un Rīgas reģionā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka aizdomās turētās personas, nelikumīgi izmantojot citu personu datus, ne tikai ņēma ātros kredītus, bet arī līzingā iegādājās telefonus un planšetdatoru. Savukārt par daļu no izkrāptās naudas tika nomaksāta līzingā paņemtā automašīna. Likumsargi par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem aizvadītā gada janvārī aizturēja piecas personas - 1988. gadā dzimušu vīrieti, divus 1994. gadā dzimušus vīriešus, kā arī 1991. un 1994. gadā dzimušas sievietes. Vēl viena aizdomās turētā persona - 1994. gadā dzimis vīrietis - tika aizturēts šī gada 6. novembrī. Visi aizturētie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Aizturēto personu dzīvesvietās tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas, kuru laikā izņemtas internetbankas kodu kartes un datu nesēji, no kuriem iegūti pierādījumi konkrēto personu saistībai ar noziedzīgajiem nodarījumiem. Visām aizturētajām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu. Šā gada 11. decembrī tika pieņemts lēmums procesu nosūtīt kriminālvajāšanas uzsākšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti