Kriminālvajāšanai nodod lietu par sērijveida zādzībām no privātmājām Bauskas novadā

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvalde kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu par sērijveida zādzībām no privātmājām Bauskas novadā 2021. gadā, informēja policijā.

Laikā no 2021. gada jūlijam līdz novembrim Bauskas novadā diennakts gaišajā laikā tika izdarītas sērijveida zādzības no privātmājām. Minētajā laika posmā policijā reģistrētas astoņas zādzības, kad mājokļos tika iekļūts, izsitot logu vai uzlaužot ārdurvis. Garnadzis lielākoties piesavinājās juvelierizstrādājumus un naudu. Visos gadījumos policija sāka kriminālprocesus par zādzībām, kas saistītas ar iekļūšanu.

2021. gada VP aizdomās par minēto zādzību veikšanu aizturēja 1990. gadā dzimušu vīrieti un 1998. gadā dzimušu sievieti. Daļu no nozagtajām mantām ir izdevies atgūt.

2021. gada 24. novembrī vīrietim Zemgales rajona tiesa piemēroja bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu, savukārt sievietei piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Valsts policija izsaka lielu pateicību Bauskas novada Iecavas iedzīvotājiem, kuri sniedza izmeklēšanai svarīgu un nozīmīgu informāciju, tādējādi sekmējot šo noziegumu atklāšanu.

VP norādīja, ka vīrietis jau iepriekš ir sodīts par zādzībām, bet sieviete agrāk nebija nonākusi policijas redzeslokā.

Sērijveida zādzību izmeklēšanas laikā atklātas vairāk nekā piecas līdzīga rakstura zādzības, ko, iespējams, izdarījušas abas minētās personas Aizkraukles, Ķekavas, Salaspils, Ogres un Cēsu novadā.

Atbilstoši Krimināllikumam par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti