Kriminālvajāšanai nodod lietu par bruņotu laupīšanu viensētā Rembatē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policijas Laupīšanu novēršanas un atklāšanas nodaļa kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai Ogrē nodeva kriminālprocesu par bruņoto laupīšanu Rembatē. Šā gada janvāra sākumā aizdomās par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas trīs personas, 1962., 1998. un 2002. gadā dzimuši vīrieši, kuri šobrīd atrodas apcietinājumā. Nolaupītās mantas tika atgūtas un atdotas īpašniekam, informēja policija.

Šā gada 3. janvāra naktī Ogres novadā, Rembatē, tika izdarīta bruņota laupīšana. Kādā lauku viensētā bija ieradies vīrietis un mājas saimniekam sākotnēji piedāvājis uzpirkt dažāda veida senlietas, taču saņemot atteikumu, bija devies prom. Vēlāk, ap pusnakti, šis vīrietis jau kopā ar vēl diviem vīriešiem bija ieradies atkārtoti un, izsitot loga rūti, trijotne iekļuvusi mājoklī.

Pēcāk vīrieši piedraudējuši mājas saimniekam ar šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, kā arī nodarījuši viņam miesas bojājumus un nolaupījuši dažādus priekšmetus, tostarp, senlietas, televizoru, gleznas un citus priekšmetus.

Sākotnēji policijas Ogres iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par laupīšanu (Krimināllikuma 176. panta otrā daļa), ja tā izdarīta ievērojamā apmērā un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Kriminālprocesa izmeklēšanu pārņēma policijas Laupīšanu novēršanas un atklāšanas nodaļa.

Ar operatīvos meklēšanas pasākumiem policisti noskaidroja iespējamās vainīgās personas, kuras saistītas ar izdarīto noziegumu Rembatē. Šā gada 5. janvārī Valmieras novadā Valsts policijas amatpersonas aizturēja 1998. un 2002. gadā dzimušus vīriešus, savukārt 6. janvārī Rīgā, Bolderājas mikrorajonā, tika aizturēta trešā noziedzīgā nodarījumā iesaistītā persona – 1962. gadā dzimis vīrietis.

Veicot sankcionētas kratīšanas neatliekamības kārtībā, aizturēto personu dzīvesvietās tika atrastas un izņemtas nolaupītās mantas. Tāpat pie viena no aizturētajiem personas kratīšanas laikā tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas, par ko paredzēta kriminālatbildība.

Likumsargi arī noskaidroja pārējo nolaupīto mantu atrašanās un realizācijas vietas. Nolaupītās mantas tika atgūtas un atdotas īpašniekam.

Policija norādīja, ka aizturētie 1962., 1998. un 2002. gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem. Šā gada 7. janvārī tiesa viņiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti