Kriminālvajāšanai nodod 7 personas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada februārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret septiņām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, informēja VID.

Apjomīgas izmeklēšanas laikā noskaidrotas personas un to atbalstītāji, kas laika periodā no 2016. gada līdz 2018. gada septembrim organizēja izvairīšanos no nodokļu nomaksas un iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Tā rezultātā valsts budžetam nodarīts zaudējums vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā. Noziedzīgā shēma realizēta ziedu vairumtirdzniecībā.

Shēmas "klients" (uzņēmums) ar noskaidrotu personu atbalstu savos grāmatvedības dokumentos uzrādījis un pievienotās vērtības nodokļa (PVN)  deklarācijās iekļāvis faktiski nenotikušus iegādes darījumus, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas. Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu ar mērķi veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, veikti pārskaitījumi par faktiski nenotikušiem darījumiem uz fiktīvu juridisku personu kontiem, radot šķietamību, ka tiek veikti norēķini starp darījumos iesaistītām pusēm.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti iesaistītas personas piederošajam nekustamajam īpašumam,  kā arī luksus klases automobilim, kas iegādāts par noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.

Par noziedzīgiem atzīti naudas līdzekļi nepilnu 60 000 eiro vērtībā, kas ieskaitīti valsts budžetā.

Kriminālprocess šā gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikumā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, par noziedzīga nodarījuma atbalstīšanu un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret septiņām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti