Krimināllietā par pacienta nāvi ārstu apsūdz nolaidībā

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei, informēja prokuratūrā.

Krimināllietā, kuru prokuratūra nodevusi izskatīšanai Rīgas rajona tiesai, kādas slimnīcas ārstam anesteziologam – reanimatologam celta apsūdzība par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, 2014.gada augustā apsūdzētā persona, pildot ārsta anesteziologa – reanimatologa pienākumus, savas dežūras laikā un, sniedzot medicīniskos pakalpojumus cietušajai personai, kas vērsās ar sūdzībām par savu veselības stāvokli, nenodrošināja savlaicīgu un pareizu ārstēšanu.

Ar šādu savu rīcību apsūdzētā persona, būdama ārstniecības persona, nepienācīgi pildīja Ārstniecības likuma 37. pantā noteiktos profesionālos pienākumus.

Ārsta nolaidība neuzmanības dēļ bija tiešā cēloniskā sakarībā ar cietušās personas nāves iestāšanos, uzskata prokuratūra.

1 komentārs
Raksts tikai honorāram,
bez informācijas lasītājam.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti