Krievu savienību zaudējums vēlēšanās nepārsteidz

Niecīgais balsotāju atbalsts 12.Saeimas vēlēšanās, ko saskaņā ar vēlētāju aptauju rezultātiem saņēmusi Latvijas Krievu savienība, nav bijis pārsteigums, taču liek uzdot jautājumu par partijas nākotni, intervijā LTV atzina partijas vēlēšanu saraksta līderis Miroslavs Mitrofanovs.

„Protams, mēs gribējām tikt ievēlēti,” sacīja Mitrofanovs, vienlaikus atzīstot, ka „jau pēdējo divu nedēļu laikā sapratām, ka kaut kas ir nepareizi”. Tomēr viņš uzskata, ka smagais zaudējums nav saistīts ar partijas politiku un idejām, bet gan ar nepareizi izvēlētu priekšvēlēšanu kampaņas taktiku. „Pirmkārt, par vēlu sākām,” sacīja Mitrofanovs.

Tāpat viņš atzina, ka partijai bijušas grūtības priekšvēlēšanu kampaņas laikā uzrunāt krievvalodīgos vēlētājus, jo bezmaksas aģitācijas iespējas medijos pārsvarā ir tikai latviešu valodā, savukārt populārākais krievu valodā raidošais TV kanāls „1.Baltijas kanāls” partiju boikotējis un ignorējis, jo tajā „ne tikai dominē, bet ir monopols [partijas „Saskaņa” līderim Nilam] Ušakovam un viņa partijai”.

Mitrofanovs uzsvēra - ja kādai vēlētāju grupai ir problēmas, jābūt politiķiem, kas tās risina, un „problēmas vēlētājiem ir”, jo  „”Saskaņas centrs” ir atteicies runāt par nepilsoņiem, par krievu valodu, par izglītību”.

Mitrofanovs atzina, ka pēc vēlēšanām partiju sagaida pārmaiņas, „būs kadru, personāliju  izmaiņas”.

Saskaņā ar Latvijas sabiedrisko mediju un kompānijas „Latvijas fakti” veikto vēlētāju aptauju par Latvijas Krievu savienību 12.Saeimas vēlēšanās nobalsojuši 1,2% vēlētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti