Aktuālā intervija

Sergeju Ņesterovu pārvēl LTV satura valdes locekļa amatā

Aktuālā intervija

Latvijas auto ceļu kvalitāte un būvniecība

VID negodprātīgos ierēdņus rotēs. Ko nozīmēs šāda ierēdņu rotācija pašai valsts pārvaldei?

Krieviņš: VID ierēdņu rotācija ne vienmēr nozīmē viņu negodprātību

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ierēdņu iesaistīšana rotācijā nenozīmē viņu negodprātību, jo viņu iespējamo vainu un atbildību vēl izmeklē tiesības sargājošās iestādes, intervijā Latvijas Radio raidījumā „Aktuālais temats” sacīja Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš.

Viņš sacīja, ka, rotējot ierēdni, iestādēm, kurā viņš nonāks, būs zināma „atsevišķa informācija”. Taču detaļas – par ko šo cilvēku tur aizdomās – neatklās kriminālprocesa ietvaros. Tiesa, šo cilvēku reputācija jau būs cietusi vai pat izpostīta.

Jautāts, vai ir godīgi, ka cilvēki, kurus tur aizdomās negodprātīgā pienākumu izpildē, strādās citā valsts pārvaldes iestādē, Krieviņš norādīja, ka šie cilvēki, iespējams, ir nevainīgi. Tāpēc nebūtu pareizi aizdomās turamos uzreiz atlaist.

Krieviņš arī paskaidroja, ka rotējot alga nemainās. Tāpat rotācijā ir jāsameklē amats, kas atbilst attiecīgās amatpersonas prasmēm un kvalifikācijai. Ja amatpersona tomēr nepiekrīt piedāvājumam un iestāde spēj pierādīt, kāpēc tā var piedāvāt tikai amatpersonai netīkamo darbu, tad cilvēks tiek atlaists no darba valsts pārvaldē.

Ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) trešdien, 6.aprīlī, vienojās ar atbildīgajām amatpersonām par negodprātīgo VID darbinieku rotāciju uz amatiem ārpus dienesta, kā arī ārpus Finanšu ministrijas (FM) struktūrām.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti