Krievijas vēstniecība aicina Latvijā nojaukt Raiņa, Čakstes, Barona pieminekļus

Krievijas vēstniecība Latvijā reaģējusi uz sabiedriskās iniciatīvas portālā "ManaBalss.lv" iesniegto priekšlikumu demontēt savulaik Rīgā uzstādīto pieminekli krievu dzejniekam Aleksandram Puškinam, jo tas, pēc priekšlikuma autoru domām, ir krievu imperiālisma simbols.

Krievijas vēstniecība apgalvo, ka tādā gadījumā esot jānojauc arī izcilāko Latvijas valsts un kultūras darbinieku pieminekļi, jo viņi darbojušies Krievijas Impērijas laikā un bijuši cieši saistīti ar Krieviju.

"Gribētu atgādināt, ka tādi pazīstami latviešu nācijas pārstāvji kā rakstnieks Jānis Rainis, komponists Jāzeps Vītols, mākslinieks Janis Rozentāls, Brīvības pieminekļa autors tēlnieks Kārlis Zāle, pirmais Latvijas Republikas prezidents Jānis Čakste un daudzi citi ieguva izglītību krievu valodā Krievijas Impērijas augstskolās," teikts Krievijas vēstniecības paziņojumā "Telegram" kanālā.

"Bez tam ilgus gadus Sanktpēterburgā un Maskavā dzīvoja un strādāja dzejnieks Juris Alunāns, publicists Krišjānis Valdemārs, valsts himnas autors Kārlis Baumanis, tautasdziesmu vācējs Krišjānis Barons."

"Vadoties pēc petīcijas autoru loģikas, arī šos sabiedriskos darbiniekus vajadzētu iekļaut "melnajā sarakstā", kā arī nojaukt viņiem veltītos pieminekļus, izdzēst viņu ieguldījumu latviešu kultūras un valstiskuma attīstībā," apgalvo agresorvalsts Krievijas vēstniecība.

Citā paziņojumā Krievijas vēstniecība asi kritizē Latvijas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču ("Jaunā Vienotība"), kurš šonedēļ izteicās, ka Ukrainai ir tiesības uzbrukt mērķiem Krievijas teritorijā.

"Mums vajadzētu atļaut ukraiņiem izmantot ieročus, lai vērstos pret raķešu palaišanas vietām un lidlaukiem, no kuriem tiek veiktas šīs operācijas," Rinkēvičs teica intervijā ziņu aģentūrai "Bloomberg".

Krievijas vēstniecība apgalvo, ka Rinkēvičs tādējādi cenšas uzkurināt "plaša mēroga karu".

Krievijas vēstniecība mēģina pamācīt Rinkēviču, ka jebkura diplomāta pienākums esot meklēt konflikta mierīgu risinājumu, bet Rinkēvičam par to esot savi apsvērumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti