Kā norādīts paziņojumā „Rosseļhoznadzor” mājaslapā, bīstamās slimības konstatēšana liecina par nepietiekamiem Eiropas Savienības pasākumiem Āfrikas cūku mēra likvidācijā. Tāpat tiek kritizēta Polijas darbības; ierobežojošie pasākumi esot mazefektīvi un slimība esot izplatījusies plašākā teritorijā nekā oficiāli ziņots, pausts dienesta paziņojumā.
Saistībā ar Āfrikas cūku mēra izplatību Latvijā „Rosseļhoznadzor” min ierobežojošu pasākumu ieviešanu, līdzīgi kādi bijuši jau attiecībā uz Lietuvu un Poliju, kur iepriekš konstatēta bīstamā slimība. Ierobežojumi attieksies uz gatavās Latvijas cūkgaļas produkcijas ievešanu Krievijā.
Konkrētus ierobežojumus gan „Rosseļhoznadzor” nemin, bet norāda tos noņemt pēc tam, kad inspekcijas pārbaužu veikšanas atsevišķiem piegādātājiem par visu veterenārsanitāro prasību ievērošanu.
Jau ziņots, ka ceturtdien PVD pastiprinātās laboratoriskajās pārbaudēs konstatējis, ka Latvijas pierobežā ar Baltkrieviju apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne trim meža cūkām un vēl trim mājas cūkām Krāslavas novadā.
Balodis piektdienas rītā gan atklāja, ka robežsargi atraduši vēl trīs beigtas mežacūkas.
Gada sākumā Āfrikas cūku mēra uzliesmojumi konstatēti pie Lietuvas un Polijas robežām ar Baltkrieviju. Lietuvā Āfrikas cūku mēris tika konstatēts divām mežacūkām. Pēc šīs slimības uzliesmojuma Latvijas valdība nolēma veltīt profilakses pasākumiem 1,35 miljonus eiro, cerot izvairīties no desmit reižu lielākiem zaudējumiem, ko radītu ilgstoša mūsu cūkgaļas produkcijas importa ierobežošana.