Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rūpējas par apkārtējo vidi – katru dienu!

Krievijas provocētais ASV kuģis Rīgas ostā

Krievijas provocētais ASV kuģis ieradies Rīgas ostā; jūrnieki palīdz sakopt Līgatnes parku

Rīgas ostā noenkurojies ASV karakuģis “USS Donald Cook”, kurš pagājušajā nedēļā bija iesaistīts incidentā ar Krievijas bumbvedējiem. Tā apkalpe atzīst – kaut arī jau pa gabalu bija redzams, ka Krievijas lidmašīnas nav apbruņotas, to veiktie manevri bija bīstami.

ASV Jūras spēku virsnieka Donalda Kuka vārdā nosauktais karakuģis - iznīcinātājs Rīgā paliks līdz nedēļas beigām. Trešdien, 20.aprīlī, to apmeklēja gan skolēnu grupas, gan politiķi.

Jautāts par pagājušajā nedēļā notikušo Krievijas provokāciju, kuģa kapteiņa vietnieks Metjū Pauels norādīja –

kaut arī kuģa komanda šādām situācijām ir gatava, agresīvi manevri tiešā kuģa tuvumā vienmēr ir bīstami.

Interesanti, ka līdzīgs incidents starp šo pašu kara kuģi un Krievijas bumbvedējiem noticis jau 2014.gadā Melnajā jūrā.

Bet trešdien, 20.aprīlī, ASV karakuģa apkalpes locekļi savu palīdzību sniedza Līgatnes dabas takām.  Briežu vecās barotavas demontāža, sakopšanas darbi pie nožogojumiem un informācijas norāžu izvietošana – dabas parkam šie uzlabojumi nepieciešami jau ilgāku laiku. Bet līdz šim ne visiem darbiem uzreiz pieticis  darbaspēka.  

“Donald Cook” jūrnieki pirms viesošanās Latvijā izteica vēlēšanos dienu pavadīt Līgatnē,  aktīvi darboties un tādā viedā iepazīt arī daļu Latvijas, kā arī apliecināt gatavību palīdzēt Latvijai arī drošības jautājumos. Lai arī 30 jūrnieki, atbraucot uz Līgatnes dabas takām nemaz nezināja, ka šī ir Lielās talkas nedēļa, šāda akcija viņiem šķiet atbalstāma, jo pašu mājās ASV plaši izplatīts brīvprātīgais darbs un tā iespējas.

 “Šeit jau tagad ir ļoti skaisti, un, lai arī laiks šodien varētu būt labāks, mēs šo dienu izbaudām, arī palīdzam darbos, kas šeit jāveic. Šeit ir ļoti skaisti. Kā saprotu, šī jums ir Lielās talkas nedēļa, un tas ir lieliski būt daļai no tās,” atzina ASV kara kuģa jūrnieks Gabriels Guterus.

Jūrnieki  sadalījās vairākās grupās, daļa darbojās pie norāžu stabu izvietošanas un ierakšanas zemē, bet daļa – pie vecās briežu barotavas pilnīgas nojaukšanas. Barotava savu laiku jau nokalpojusi un vairs netiek lietota, jo barību dzīvniekiem ved katru dienu un to nav nepieciešams ilgstoši uzglabāt, kā tas bija agrāk.

Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange stāstīja, ka vecā briežu barotava bija jānojauc jau sen. “Un mums ir tāda lieta – ar tehniku nevar te iebraukt iekšā, un tas ir tāds roku darbs jaukšanai. Mums ir arī dažādas citas talkas bijušas, bet vienmēr ir tā, ka ir aktuālākas lietas, ko darīt, un tad nu beidzot ir tas brīdis pienācis,” piebilda Lange.

ASV vēstniecības pārstāvis Nils Students uzsvēra, ka  brīvprātīgais darbs ASV jūrniekiem ir tiešam svarīgs, “viņi cenšas katrā ostā, vismaz kaut kāda daļa no kuģa apkalpes locekļiem, kaut ko paliekošu izdarīt tajā valstī, kur viņi ciemojas”.

Vēl viena vieta, kas Līgatnes dabas takas sakopjamas, ir vecā lāču māja. Pirms diviem gadiem, kad no nožogojuma izbēga lācene Made, arī abi pārējie lāči centās izmanot nožogojuma slikto stāvokli. Un, lai arī lāči šobrīd apraduši ar dzīvi citā voljerā, iepriekšējā lāču mītnes vieta vēl jāsakopj, lai tur būtu vieta meža ainavai. Esošos nožogojuma fragmentus un visu, kas palicis no lāču mājvietas, nojauks Lielās talkas dienā sestdien, kad palīgos nāks tie 30 ASV karavīri, kas uz laiku uzturas Ādažu poligonā, bet  karakuģa jūrnieki jau būs ceļā uz savu nākamo pieturvietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti