Panorāma

Nākamnedēļ plāno lemt par enerģijas cenu griestu noteikšanu

Panorāma

Ukrainā frontē klusuma nav

Krievijas pilsoņu interese neatļauti šķērsot robežu – minimāla

Krievijas pilsoņu interese ieceļot Baltijā ar nebūtiskiem mērķiem pirmajā dienā – minimāla

Pirmdien, 19. septembrī, spēkā stājušies ierobežojumi Krievijas pilsoņiem ieceļot Baltijas valstīs ar nebūtiskiem mērķiem, piemēram, tūrisma nolūkos. Lēmums pieņemts koordinēti, sadarbojoties Latvijai, Lietuvai un Igaunijai. Pirmajā dienā Krievijas pilsoņu interese šķērsot Baltijas valstu robežu bijusi minimāla.

Pirmajā dienā kopš ierobežojuma ieviešanas Krievijas pilsoņu centienu neatļauti iekļūt Latvijā nav bijis daudz – līdz plkst.15 Latvijas robežu centies šķērsot tikai viens cilvēks Grebņevas robežpunktā. Persona saņēmusi atteikumu.

Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts norādīja: "Es saprotu, ka tomēr informācija līdz Krievijas piederīgajiem ir aizgājusi, ka no 19. datuma būs liegts. Līdz ar to patreiz redzam, ka tā aktivitāte ir maza."

Pujāts atzina – nevar izslēgt, ka tuvākajās dienās Krievijas pilsoņu aktivitāte nelegāli šķērsot robežu varētu pieaugt, tomēr jāņem vērā arī tas, ka aktīvā tūrisma sezona ir beigusies. 

Pēc Valsts robežsardzei pieejamās informācijas, Igaunijā līdz pēcpusdienai nebija ticis reģistrēts neviens nelegāls mēģinājums šķērsot robežu, tikmēr Lietuvā tādu bijis 11. Tas varētu būt saistīts ar faktu, ka Krievijas pilsoņi, kas uzturējās Baltkrievijā, nebija saņēmuši informāciju par jauno kārtību.

KONTEKSTS:

Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija vienojušās īstenot reģionālu pieeju, ierobežojot Krievijas pilsoņu, kuriem ir ES vīzas, ieceļošanu Šengenas zonā pāri to robežām tūrisma, kultūras, sporta un uzņēmējdarbības vajadzībām.

Latvijas valdības pieņemtais lēmums paredz, ka Latvijā varēs ieceļot tie Krievijas pilsoņi, kas saņēmuši vīzu saistībā ar humāniem apsvērumiem.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri neformālā sanāksmē augusta beigās lēma apturēt ES–Krievijas nolīguma par vīzu atvieglotu izsniegšanu darbību, kā arī rast ES līmeņa risinājumus, lai ierobežotu tūrisma vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem. Vienlaikus tika panākta kopēja ES ārlietu ministru izpratne, ka valstis, kurām ir kopīga robeža ar Krieviju, var nacionālā līmenī ieviest ierobežojumus ieceļošanai ES.

Tādēļ Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienojušās par nekavējošu reģionālu risinājumu, lai, gaidot ES kolektīvu rīcību, jau tagad ierobežotu Krievijas ceļotāju plūsmas, tādējādi mazinot drošības riskus. Lēmums pieņemts koordinēti, sadarbojoties Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministrijām, un stājas spēkā vienlaikus visās trīs Baltijas valstīs 19. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti