Panorāma

Grib noteikt, ka vardarbīgi skolēni jāizglīto ģimenē

Panorāma

Panorāma

Krievijas pilsoņiem varētu liegt pagarināt uzturēšanās atļaujas

Krievijas pilsoņiem varētu liegt pagarināt uzturēšanās atļaujas Latvijā

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") otrdien valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē aicinās valdību pārtraukt uzturēšanās atļauju pagarināšanu Krievijas pilsoņiem. 

Krievijas amatpersonas Eiropu lamā un tai draud, bet Krievijas iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju doties ceļojumos vai pat iegūt uzturēšanās atļaujas Rietumeiropā, atzīmēja Kariņš. Arī Valsts prezidents Egils Levits šādu situāciju nosaucis par nepieņemamu. 

Kariņš uzskata, ka kārtība būtu jāmaina: "Rītdien mums sadarbības sanāksmē šo jautājumu esmu ielicis darba kārtībā. Ir svarīgi to izrunāt. Mēs Latvijā jau kopš kara sākuma praktiski neizsniedzam vīzas Krievijas, Baltkrievijas pilsoņiem, tikai retos ārkārtas gadījumos. Mēs tagad apskatīsim īpaši termiņuzturēšanās atļauju jautājumu. Šobrīd ir tā, ka var atjaunot, izņemot, ja ir iemesls, kad nedrīkst. Man liekas, ka vajadzētu pretēji – ka vairs nevar atjaunot, izņemot, kad ir kāds īpašs apstāklis, kāpēc tas būtu nepieciešams."

Pēc Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes sniegtās informācijas pašlaik aktīvas termiņuzturēšnās atļaujas Latvijā ir vairāk nekā 9000 Krievijas pilsoņiem. Savukārt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas ir vairāk nekā 37 000 Krievijas pilsoņu. Lielais pastāvīgo uzturēšanās atļauju skaits skaidrojams ar to, ka tie ir bijušie Latvijas nepilsoņi, kas, dzīvojot Latvijā, izvēlējušies saņemt Krievijas pilsonību. 

Tikmēr Latvijā vīzas iebraucējiem no Krievijas jau tagad gandrīz netiek izsniegts.

Krievijas pilsoņiem kopš augusta sākuma vīzas tiek izsniegtas tikai, lai piedalītos bērēs, to Latvijas Televīzijai apstiprināja Ārlietu ministrijā. 

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") mikroblogošanas vietnē "Twitter" norādīja, ka Latvija un citas līdzīgi domājošas reģiona valstis strādā pie politiska un juridiska risinājuma, lai Krievijas pilsoņiem ar Eiropas Savienības vīzām liegtu iespēju šķērsot Eiropas Savienības un Krievijas robežu.

Latvijas pārstāvniecībās ārvalstīs Krievijas pilsoņiem kopā šogad līdz kara sākumam bija izsniegta 1441 vīza. Kara dēļ vīzu izsniegšana tika sašaurināta – no 25. februāra līdz 3. augustam izsniegtas 1089 vīzas pārsvarā ģimenes locekļu apmeklējumiem humānu apsvērumu nolūkos. Savukārt kopš 4. augusta izsniegtas vairs tikai četras vīzas Krievijas pilsoņiem

Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta pārstāve Gundega Riekstiņa norādīja: "No šā gada 4. augusta Krievijas pilsoņiem vīzas tiek izsniegtas tikai dalībai bērēs. Šāda kārtība šobrīd ir spēkā līdz turpmākam lēmumam."

Pēc Ārlietu ministrijas teiktā, patlaban vislielākā interese un visvairāk pieprasījumu no Krievijas pilsoņiem ir ne tik daudz par tūrismu, cik par iespējām saņemt vīzu, lai ieceļotu Latvijā ar mērķi šeit pagarināt vai noformēt uzturēšanās atļaujas. Pagaidām uz nenoteiktu laiku visiem šāds lūgums tiek atteikts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti