Panorāma

Latvijā sagaida ASV karavīrus

Panorāma

Ārlietu ministrs: Baltkrievija “de facto” zaudējusi neatkarību

Krievijas diplomāts Latvijā karu Ukrainā nekomentē

Krievijas diplomāti Latvijā karu Ukrainā nekomentē

Nosodot militāro agresiju un plaša mēroga iebrukumu Ukrainā, Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) piektdien, 25. februārī, Krievijas vēstniecībā iesniedza protesta notu. Pēc dokumentiem uz Latvijas ĀM bija ieradušies divi Krievijas diplomāti, kuri karu Ukrainā nekomentēja.

Iļja Kozins: Vai jums nav kauns pārstāvēt valsti, kura izvērš karu Ukrainā? 

Krievijas vēstniecības Latvijā vecākais padomnieks Aleksandrs Šeremets: Nekomentēju.

Kozins: Kā komentēsiet Krievijas iebrukumu Ukrainā?

Šeremets: Es taču teicu, ka nekomentēju.

Kozins: Vai jums nav kauns?

(Aizver durvis).

Kā zināms, Latvija atsauca uz konsultācijām savu vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu. Turklāt Latvija pārtraukusi izsniegt vīzas Krievijas Federācijas valstspiederīgajiem, izņemot humānus apsvērumus un citus īpašus gadījumus. 

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Ukraina un rietumvalstis gan uzsver, ka tieši Krievija ar Putinu priekšgalā ir tā, kas īsteno agresiju pret Ukrainu, savelkot līdz pat 150 000 karavīru pie Ukrainas robežas un draudot ar jaunu iebrukumu Ukrainas teritorijā.

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti