Krievija: Latvija māna pasauli par cilvēktiesību stāvokli savā valstī

Latvija māna pasauli un savus iedzīvotājus, stāstīdama, ka tajā nav cilvēktiesību pārkāpumu, ceturtdienas vakarā pavēstīja Krievijas Ārlietu ministrija.

Ziņots, ka Latvijas Ārlietu ministrija ceturtdien norādīja, ka Krievijas Ārlietu ministrijas pilnvarotajam cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīnam Dolgovam, kurš iepriekš pārmeta Latvijai un Igaunijai cilvēktiesību neievērošanu attiecībā pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, nav izpratnes par Latvijā notiekošo.

Latvija ceturtdien arī norādīja, ka Dolgova uzruna uzskatāma par kārtējo elementu propagandas karā, kas tiek vērsts pret Latviju un pārējām Baltijas valstīm kā daļu no Eiropas un eiroatlantiskās vērtību kopienas.

Krievijas Ārlietu ministrija savukārt atbildēja, ka šāda Latvijas attieksme "ir vēl viens cinisks Latvijas amatpersonu mēģinājums maldināt gan starptautisko sabiedrību, gan savus iedzīvotājus par reālo situāciju cilvēktiesību jautājumos". Tā uzsver, ka ir virkne ar faktiem pamatotu argumentu, kas liecina cilvēktiesību neievērošanu Latvijā. Tā teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Jau iepriekš Krievija uzsvērusi, ka nav pieļaujams tik liels nepilsoņu skaits, cik tas ir Latvijā, atgādina Krievijas medijs rian.ru. Krievija arī atgādinājusi, ka Latvijas amatpersonas nav vēlējušās tikties ar Dolgovu laikā, kad viņš bija Rīgā.

Dolgovs apgalvoja, ka krievu valoda un kultūra Latvijā esot apdraudētas un skolas ar krievu apmācības valodu esot paredzēts likvidēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti