Krievija iesniedz notu par krustā sistu Putina lelli Stūra mājas pagalmā; instalācija demontēta

Krievijas vēstniecība Latvijā nosūtījusi notu Ārlietu ministrijai (ĀM) saistībā ar Stūra mājas pagalmā uzstādīto instalāciju ar krustā sistu Krievijas prezidenta Vladimira Putina lelli, liecina vēstniecības paziņojums "Facebook.com" lapā. Piektdien vakarā pretrunīgā instalācija ir demontēta.

Vēstniecība savā paziņojumā norādījusi, ka performance izraisījusi galēju sašutumu un riebumu, piebilstot, ka šāda veida provokatīvas "mākslas" performances valstī, kas prezidē Eiropas Savienības (ES) Padomē, ir nepieņemama.

Vēstniecība nosūtījusi notu ĀM un norādījusi, ka sagaida oficiālu atbildi.

Putina lelle ir daļa no Stūra mājā atklātās izstādes "Disidents". Kā  norādīja Okupācijas muzeja pārstāvji, tā ir no muzeja neatkarīga mākslinieku rīkota izstāde.

Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins no komentāriem atturējās, turklāt Valsts policijā par lelles izstādīšanu un sadedzināšanu neviens nav vērsies.

Savukārt VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) informēja, ka izstādē “Disidents” izstādītā pretrunīgā instalācija, kas bija izvietota bijušās VDK ēkas pagalmā Rīgā, Brīvības ielā 61, ir demontēta.

VNĪ šī gada 31.martā noslēdza līgumu ar privātpersonu par telpu nomu izstādes “Disidents” vajadzībām saskaņā ar iesniegto izstādes koncepciju. Izstāde “Disidents” ir sešu mākslinieku iecere izveidot laikmetīgās mākslas akciju, par pamatu ņemot Raiņa disidentiskās idejas.

VNĪ informēja, ka nomas līgums tika noslēgts (uz laiku no 2015.gada 20.aprīļa līdz 2015.gada 30.maijam), balstoties uz saņemtajā iesniegumā izklāstīto ieceri un tam pievienoto vizuālo materiālu, kas neietvēra nomas objektā izstādīto pretrunīgo instalāciju.

Izstāde “Disidents” izvietota bijušās VDK ēkas 1.stāva telpās un pagalmā.

VNĪ izsaka cerību, ka, noņemot izstādes laikā eksponēto instalāciju, pārpratums ir atrisināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti