Krievija atkal plāno raķešu šaušanu Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informējis Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim rezervējuši gaisa telpu un plāno raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, informēja Latvijas Aizsardzības ministrija.

Krievija 19.aprīlī, laikā no plkst.11 līdz 23, plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

Krievijas puse ir aicinājusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūru noteiktajā laika posmā slēgt gaisa telpu 20 kilometru augstumā raķešu šaušanai paredzētajā zonā aptuveni 40 kilometru attālumā no Latvijas krasta līnijas.

Latvijas Aizsardzības ministrija joprojām uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Nacionālie bruņotie spēki sola sekot līdzi šo mācību norisei un arī turpmāk pastiprināti novērot mūsu valsts robežu.

KONTEKSTS:

Krievija jau iepriekš bija rezervējusi gaisa telpu virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, lai veiktu raķešu šaušanas mācības no 4. līdz 6.aprīlim. Taču mācību laikā netika izšauta neviena raķete.

Latvijas Aizsardzības ministrija norāda, ka šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm.

Savukārt 12.aprīļa vakarā īsi pirms pusnakts Kaļiņingradas apgabala piekrastē virs Baltijas jūras nakts izmēģinājumu lidojuma laikā avarējis Krievijas kara helikopters “Ka-29”. Abi tās apkalpes locekļi gājuši bojā, piektdien paziņoja Krievijas Baltijas karaflote.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti