Rīta Panorāma

Intervija ar Dāvi Sīmani un Ievu Rozentāli

Rīta Panorāma

Intervija ar priesteri Andreju Mediņu

Intervija ar Ilgu Kreitusi

Kreituse: «Ekspremjeru partija» ir nicinoša attieksme pret vēlētājiem

Vairāku bijušo premjeru un politiķu startēšana Saeimas vēlēšanās no partijas „Vienoti Latvijai” saraksta ir nihilistiska un nicinoša attieksme pret Latvijas vēlētājiem, jo šos savulaik dažādas partijas pārstāvošos politiķus vieno tikai vēlme būt pie varas, LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pauda politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse. 

Viņa norādīja, ka šī partija ir unikāls veidojums Eiropā, jo, lai gan ekspolitiķu atgriešanās aktīvajā politikā ir normāla parādība, „Vienoti Latvijai” apvieno pārāk dažādu politisko spēku pārstāvjus, piemēram, bijušo „tēvzemieti” Jāni Straumi un bijušo Tautas saskaņas partijas līderi Jāni Jurkānu.

Šī partija paņēmusi vienu lozungu – „vara”, ekspolitiķiem pietrūcis kaut kas no tā labuma, kas bija viņiem bijis, esot  pie varas, un tagad tā ir nihilistiska un nicinošā attieksme pret vēlētājiem, sacīja Kreituse.

Viņa gan norādīja, ka ar pieciem līderiem var nepietikt, lai pārvarēt 5% barjeru un iekļūtu Saeimā. Lai gan viens no līderiem - Ainārs Šlesers - ir ļoti enerģisks cilvēks, „buldozers viens nevar braukt, ar buldozeru vien nevar ceļu uztaisīt, var tikai nolīdzināt kaut ko”, ironizēja Kreituse.

Viņa arī atgādināja, ka tieši parlamenta aizliegums Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu pie Šlesera kļuva par 10.Saeimas atlaišanas iemeslu. 

Tāpat Kreituse pauda cerību, ka  vēlētāji nebūs tik lētticīgi, lai atkal uzticētos bijušo politiķu solījumiem.  

Jau ziņots, ka partijai „Vienoti Latvijai”, kas apvienojusi vairākus ekspremjerus un bijušos politiķus, nebūs viena premjera amata kandidāta, to izvēlēsies, ņemot vērā partijas un sarakstu līderu rezultātus gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Vidzemes vēlēšanu apgabalā saraksta līderis būs bijušais premjers un bijušais Eiroparlamenta deputāts Ivars Godmanis, Zemgalē – ekspremjers Aigars Kalvītis, Rīgā līderis būs pats Šlesers, kurš savulaik arī bija Rīgas vicemērs. Latgalē saraksta līderis būs bijušais Tautas saskaņas partijas līderis Jānis Jurkāns, bet Kurzemē – bijušais „tēvzemietis” Jānis Straume.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti