Kravas auto rindas uz Latvijas – Krievijas robežas kļuvušas par trešdaļu garākas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Diennakts laikā uz Latvijas un Krievijas robežas, Terehovas un Grebņevas robežkontroles punktos rindas kļuvušas par trešdaļu garākas.

Pašlaik Terehovas robežkontroles punktā izveidojusies vairāk nekā 330 smago automašīnu rinda, bet Grebņevā tā diennakts laikā dubultojusies līdz 80 mašīnām. Paredzams, ka līdz Krievijas robežas šķērsošanai šoferiem būs jāgaida vismaz diennakts.

Terehovā ieviesta talonu sistēma, kravas auto šoferi saņem savu kārtas numuru un gaida rindā. Gaidīšanas laiks var arī pārsniegt 24 stundas, pieļauj robežsardzē.

Automašīnu rinda kopš otrdienas Terehovā pagarinājusies par simt spēkratiem, bet gaidīšanas laiks – par piecām sešām stundām. Mazākas rindas vērojamas Grebņevas robežkontroles punktā, bet raiti robežu šķērsot iespējams ceļos uz Baltkrieviju.

Savukārt vieglajam transportam arī Krievijas robežai tikt pāri nav problēmu. Pagaidām kā vienīgais garo rindu iemesls oficiāli tiek minētas pastiprinātas pārbaudes Krievijas pusē.

Valsts robežsardzes galvenā inspektore majore Jevgēnija Pozņaka Latvijas Radio pastāstīja, ka rindu nav uz robežas ar Baltkrieviju, un robežsardze iesaka izvēlēties šo ceļu. 

Robežsardze arī nav saņēmusi oficiālu informāciju no Krievijas par kādām problēmām uz robežas.  

Visticamāk, padziļinātas pārbaudes ir Krievijas atbilde uz Lietuvas prezidentes Daļas Gribauskaitas aso, Krievijas virzienā vērsto kritiku – tā par Krievijas pastiprinātajām pārbaudēm saka Terehovas robežkontroles punkta satiktais lietuviešu šoferis Gintars.  

Lietuvas kravu plūsmai caur Latvijas robežkontroles punktiem palielinoties, jau šobrīd rindas ir pastiepušās garākas, un attiecīgi arī Latvijas pārvadātājiem pie robežas nākas iztērēt krietni vairāk laika.

Autopārvadātāju asociācijas „Latvijas Auto” prezidents Valdis Trēziņš skaidroja, ka vienu brīdi naktī rindā stāvēja pat 400 mašīnas, rindā vajadzēja gaidīt pat 30 stundas. Oficiālās informācijas par kontroles iemesliem nav, bet ir skaidrs, ka padziļināti pārbauda Lietuvas automašīnas, pat līdz kravas izkraušanai.

Latvijas pārvadātājiem šobrīd pieaugošo rindu dēļ nākas rēķināties ar papildus izdevumiem dīkstāves dēļ, tomēr vienlaikus ir pieaudzis arī pieprasījums pēc to pārvadātāju pakalpojumiem, kuri nav no Lietuvas. Valdis Trēziņš tomēr uzsver, ka pamata priecāties par šo pieprasījuma kāpumu tomēr nav.

„Pārbaudes ietekmē visus, kas atrodas uz robežas, gaidīšana uz robežas rada papildu izdevumus,  tur nav ko priecāties. Zinām no pieredzes, ka tāda situācijā varēja nonākt arī Latvijas pārvadātāji,” atgādināja Trēziņš.  

Saskaņā ar Lietuvas mediju sniegtajām ziņām, Krievijas robežsardzes dienests ir atsūtījis oficiālu atbildi uz Lietuvas pieprasījumu par šo situāciju, kurā norādīts, ka iemesls ilgajām pārbaudēm ir muitas procedūras, un ka atbildīgās institūcijas rīkojas, lai situāciju normalizētu. Tomēr plašāki paskaidrojumu, par to, kas pamudinājis Krieviju uzsākt pastiprinātu Lietuvas kravu muitas kontroli, netiek sniegti. 

Krievijas sankciju pret Lietuvu dēļ arī Latvijā aug rindas pie robežām
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Jau ziņots, ka Terehovā un Grebņevā kopumā otrdien rindā stāvēja vairāki simti kravas mašīnu. Saskaņā ar Valsts ienēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes rīcībā esošo informāciju, Krievijas pusē tiek īstenoti pastiprināti kontroles pasākumi.  Krievija vēl nav skaidrojusi iemeslu pastiprinātai kontrolei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti