Panorāma

Naudas trūkums rada bailes

Panorāma

Latvieši kārto Lielbritānijas pilsonību

T.Kravalis pārsūdzēs lēmumu par atlaišanu

Kravalis pārsūdzēs lēmumu par atlaišanu no Muitas pārvaldes

Ilggadējais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis nedomā samierināties ar atbrīvošanu no amata. VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones lēmumu par atlaišanu Kravalis plāno pārsūdzēt Finanšu ministrijā.

Tālis Kravalis darbu muitas sistēmā sāka vēl padomju gados. Straujākais karjeras kāpums viņam bija laikā no 1994. līdz 1996.gadam. Piemēram, 1994.gada janvārī viņš vēl bija tikai  Muitas kontroles organizācijas daļas vecākais eksperts, bet jau 1996. gada rudenī - Muitas pārvaldes direktors.

2001.gadā viņš kļuva par Galvenās muitas pārvaldes direktora vietnieku, bet 2003.gadā, kad no pārvaldes vadītāja amata tika atbrīvots Kalvis Vītoliņš, Kravalis sēdās viņa vietā. Kravaļa vārds medijos locīts vairākkārt. Piemēram 2011.gadā viņš kopā ar pašreizējo VID ģenerāldirektores vietnieku noziedzības apkarošanas jomā Kasparu Čerņecki vērienīgā ballītē restorānā “Kaļķu vārti” svinēja ģenerāļa pakāpes iegūšanu.

Plašāk gan viņš ir pazīstams saistībā ar krimināllietu pret bijušo Muitas kriminālpārvaldes vadītāju Vladimiru Vaškeviču. Tieši Kravali Vaškevičs centies piekukuļot ar 50 tūkstošiem eiro, lai tiktu pievērtas acis uz kontrabandas gadījumiem un nodokļu nomaksas kontroli. Kravaļa liecības Vaškeviča lietā bija izšķirošās.

Paša Kravaļa vadītajai iestādei gan tik labi nav veicies, jo aizturēto vidū bijuši paši muitnieki. Piemēram, pērnā gada vasaras vidū vērienīgākajā atklātajā cigarešu kontrabandas gadījumā bija iesaistīti trīs muitnieki. Tāpat ēna kritusi uz viņa vietniekiem, kuri, iespējams, bija iejaukti nelikumīgā muitas deklarāciju anulēšanā. Šajā laikā arī aktualizējās jautājums par  Kravaļa rotēšanu darbam Ukrainas Muitas dienesta vadītāja amatā.

Pērnā gada oktobrī pret Kravali gan ierosināta disciplinārlieta par iestādi kritizējošiem izteikumiem medijos, VID vadības rezolūciju neizpildi un Eiropas Savienības prasību neieviešanu tranzīta kravu muitas procedūrās. Toreiz Kravalis to raksturoja šādi: “Kā teica Pētersones kundze, tad pēdējais piliens esot bijis mans viedoklis kopējā sanāksmē, kur es teicu, ka VID teorētiskie strīdi starp likuma piemērotājiem un Finanšu policiju tiek risināti ar disciplinārlietām un kriminālprocesiem, un neviens neuzņemsies nekādu atbildību. Mans viedoklis ir, ka viss, kas notiek pēdējā gadā, ir degradējis darba vidi VID un Muitas pārvaldē.”

Nesen Finanšu policijā pret Kravali sākts kriminālprocess arī par ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu. VID vadītāja Ināra Pētersone uzsver - atlaišana nav saistīta ar disciplinārlietu: “Viņam bija beidzies valsts noslēpuma pielaides termiņš. Cilvēks, kam tā piešķirta, pats ir atbildīgs par dokumentu iesniegšanu tās termiņa pagarinājumam. Kravaļa kungs to nav izdarījis. Par cik šim amatam vajadzīga pielaide, viņš to nevar pildīt.”

Pats Kravalis komentārus sniegt nevēlējās, atbildes īsziņās rakstot: “Ļoti atvainojiet, negribas rakāties pa tiem mēsliem.” Lēmumu par atlaišanu viņš pārsūdzēs Finanšu ministrijā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) jautājumā par Kravaļa atbrīvošanu uzticas VID vadītājai: “Man vēl nav bijusi iespēja ar Pētersones kundzi šo lēmumu pārrunāt, bet es domāju, ka viņai ir savi nopietni iemesli tieši šādu lēmumu pieņemt, un es uzticos.”

Otrdien VID vadītāja Finanšu ministrijā iesniegusi arī priekšlikumus dienesta rindu attīrīšanai no negodprātīgiem kolēģiem. Kravaļa vārda riskanto darbinieku sarakstā nav. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt