Krauze neatsauks prezidenta neizsludinātos grozījumus plašsaziņas līdzekļu likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS) pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa lēmuma neizsludināt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā neplāno tos atsaukt un joprojām uzskata, ka tie ir jāpieņem.

"Es tos iesniedzu, virzīju, atsaukt neko netaisos. Atbilstoši procedūrai tos atkal skatīs Saeima," sacīja Krauze.

Deputāts uzsver, ka grozījumi likumā nepieciešami, jo Latvijā liela daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, tādēļ viņiem jāsniedz patiesa, objektīva, Latvijā sagatavota informācija krievu valodā, lai nepieļautu šo cilvēku "pāreju" uz Krievijas propagandas telpu. Pašlaik spēkā esošais likums nosaka, ka, ja radiostacijas apraides atļaujā ir noteikts, ka tās daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, tad ar 2016.gada 1.janvāri radiostacijai jābūt valsts valodā. Taču Krauzes virzītie grozījumi nosaka, ka šī norma attieksies uz radiostacijām, kurām valsts valodas daļa pašlaik nedrīkst būt mazāka par 51%.

Sarunā ar aģentūru LETA Krauze pauda viedokli, ka Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pastāv "augsts korupcijas līmenis", kam beidzot uzmanība būtu jāpievērš tiesībsargājošām institūcijām. Šo viedokli viņš pamatoja ar pērn pieņemtajiem grozījumiem šai pašā likumā - it kā ar skaidri definētiem mērķiem stiprināt latviešu valodas konstitucionālo statusu un tās lomu kultūrvidē, paredzot, ka, ja radiostacijas apraides atļaujā ir noteikts, ka tās daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 50%, tad ar 2016.gada 1.janvāri radiostacijai jābūt valsts valodā. Tai pašā laikā NEPLP arvien palielinājis krieviski raidošo raidstaciju skaitu, kas esot pretrunā ar pērn pieņemtajiem likuma grozījumu mērķiem, skaidroja deputāts.

Viņš akcentēja, ka uzklausīšanā pie prezidenta, kur tika apspriesti viņa virzītie grozījumi, piedalījies radio "Skonto" pārstāvošs advokāts Edgars Briedis, kurš atklāti paziņojis, ka 2014.gadā uzrakstījis minētos, pašlaik spēkā esošos likuma grozījumus. "Nav skaidrs, kā un kāpēc advokāts varēja uzrakstīt šos grozījumus, bet tagad viņš pārstāv radio "Skonto" - tātad tie tapa šī radio interesēs," pauda deputāts, skaidrojot, ka tiesībsargājošām institūcijām šī situācija jāvērtē.

"Izskatās, ka ar grozījumiem esmu aizskāris jutīgas radio staciju īpašnieku finansiālās intereses," pauda Krauze. "Pašlaik spēkā esošie grozījumi daļu raidstaciju izgrūž no Latvijas mediju tirgus, tai pašā laikā top jaunas raidstacijas," sašutumu pauda parlamentārietis, uzsverot, ka ar viņa iniciētajiem grozījumiem netiks palielināts krieviski raidošo raidstaciju daudzums, to skaits nemainīšoties.

"NEPLP ir korupcija augstākajā līmenī, un satrauc tiesībsargājošo institūciju bezdarbība," bažas pauda deputāts. Viņš uzsvēra, ka Saeimai ir atkārtoti jāvērtē prezidenta neizsludinātais likums, taču kontekstā ar, iespējams, koruptīvām darbībām NEPLP, tam pievēršot arī mediju un sabiedrības uzmanību.

Kā ziņots, Valsts prezidents lēmis neizsludināt grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, no kuriem izriet, ka pāriešana uz valsts valodas izmantošanu radiostacijās tiks veikta mazākā mērā, nekā sākotnēji noteikts.

Ziņots, ka Saeima 29.oktobrī, ceturtdien, nolēma, ka radio programmām, kurās programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 51%, sākot no 2016.gada 1.janvāra pilnībā jāraida valsts valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti