Kraujā darbu sāk Latgalē vienīgais rehabilitācijas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Augšdaugavas novadā Sociālās aprūpes un atbalsta centrā “Avots” durvis vēra šobrīd vienīgais Latgalē rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Šajā centrā būs iespēja vienuviet saņemt pakalpojumus četru kvalificētu speciālistu uzraudzībā un apmeklēt īpaši aprīkotus smilšu terapijas, audiologopēda, fizioterapeita kabinetu,s kā arī multisensoro istabu. 

Kraujā darbu sāk rehabilitācijas pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Sociālā darbiniece Indra Tomko izrāda Sociālās aprūpes un atbalsta centrā “Avots” tikko atklāto rehabilitācijas pakalpojumu centru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

„Te ir gan smilšu istaba, gan aprīkots fizioterapijas kabinets. Multisensorajā istabā pieejamas ap 3000 sensorās spēles. Tādā veidā bērniem ir iespēja paskatīties uz lietām no citas puses. Tas viss raisa bērnā iztēli, fantāziju, maņas,” stāsta Indra Tomko.

Šī vārda tiešā nozīmē burvīgā istaba bērniem – klientiem ar smagām kaitēm – pavērs iespēju durvis uz jaunu pasauli un savu maņu un spēju apzināšanos, saka Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova.

„Kaites bērniem ir ļoti dažādas – maņas, kuras noteiktu iemeslu dēļ nav attīstījušās, kuriem ir atmiņas, taustes, garšas, redzes, skaņas, smaržas un kustības traucējumi, uzvedības traucējumi. Tie veselības stāvokļi ir ļoti dažādi, un tās problēmas arī ļoti dažādas. Tad, kad sociālie darbinieki apseko mājas apstākļos ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti un ļoti smagu invaliditāti, ir ļoti smagi noskatīties, ka mēs nevaram piedāvāt neko, lai uzlabotu šīs ģimenes bērna veselības stāvokli. Bet te, šajā centrā, būs tas pakalpojums, kas, mēs ļoti ceram, dos to labo rezultātu. Latgalē šāds centrs ir pirmais un šobrīd vienīgais,” uzsver Anna Jegorova.

Bet izdevās šo centru, kura kopējās izmaksas ir gandrīz 1,5 miljonu eiro vērtībā, Naujenes pagastā atvērt ar ERAF atbalstu gandrīz 1 miljona eiro apmērā. Un tas notika Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas programmas ietvaros. Šobrīd jau ir apzināti pāri par 20 novada bērni, kuri būs šī centra klienti.

„Pirmie divi bērni uzsāks apmeklēt centru jau šonedēļ, attiecīgi pievienosies arī pārējie. Taču mēs gaidām arī papildizvērtēšanu, kas dos iespējas vēl vairāk bērniem sniegt šos pakalpojumu. Turklāt šis centrs centīsies sniegt pakalpojumus arī šo bērnu vecākiem, to likumiskajiem pārstāvjiem, kas tiešām iegulda ļoti daudz šajos bērnos,” skaidro sociālā darbiniece Indra Tomko.

Sākotnēji centra klienti būs no Augšdaugavas novada, arī visi nepieciešamie speciālisti, kā fizioterapeits, ergoterapeits, psihologs un audiologopēds, kas strādās šajā centrā, atrasti tepat Latgales reģionā.

Nākotnē centrs pakalpojumus plāno piedāvāt arī citu pašvaldību bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti