Krata arī «Evopipes» ražotni; aizdomas par mēģinājumu izkrāpt ES naudu

Ekonomikas policija trešdien veikusi kratīšanu ne tikai biroju ēkā Rīgā, Āgenskalna ielā, kur ir arī Mārim Martinsonam daļēji piederošā cauruļu ražotāja „Evopipes” juridiskā adrese, bet arī šīs kompānijas ražotnē „Evopipes” Jelgavā. Policijā plašākus komentārus nesniedz, bet Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā apstiprina, ka tā pirms pāris gadiem lūgusi pārbaudīt aizdomas par iespējamu „Evopipes” mēģinājumu izkrāpt ES fondu naudu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā apstiprināja, ka aģentūra pirms pāris gadiem vērsās policijā un ierosināts kriminālprocess, lai pārbaudītu radušās aizdomas par mēģinājumu izkrāpt ES fondu naudu.

„2010.gada beigās, 2011. gadā, kad mēs sākām vērtēt projekta ieviešanas gaitu, mums radās šaubas par šī projekta atbilstību normatīvajiem aktiem, un mūsu savākto informāciju mēs nodevām policijai. 2012.gada „Evopipes” lauza ar mums līgumu, un šobrīd visa šī lieta ir policijai izmeklēšanā. Mēs naudu neizmaksājām. Mūsu šaubas kā lielākajā daļā gadījumu, kas nonāk līdz policijai, ir jautājums par to, vai iekārtas tiek iegādātas par atbilstošu cenu - vai tā ir tirgus cena, vai šeit neparādās pārāk dārgi iepirkumi,” skaidro Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvis Raimonds Aleksejenko.

Policija neatklāj izmeklēšanas būtību. „Vakar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde arī veica kratīšanu Jelgavā, un šī kratīšana veikta pārvaldē esoša kriminālprocesa ietvaros. Un plašāku informāciju policija izmeklēšanas interesēs šobrīd nesniegs,” norādīja Valsts policijas pārstāve Sintija Virse.

Portāls „pietiek.com” vēsta, ka izmeklēšana varētu būt saistīta ar Eiropas fondu līdzfinansējumam pieteiktu „Evopipes” projektu. Proti, policija izmeklējot iespējamu mēģinājumu izkrāpt Eiropas fondu naudu. Ar šādām aizdomām policijā pirms pāris gadiem vērsusies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. „Mūsu šaubas tā kā lielākajā daļā gadījumu, kas nonāk līdz policijai - vai iekārtas tiek iegādātas par atbilstošu cenu. Vai tā ir tirgus cena un vai šeit neparādās pārāk dārgi iepirkumi,” saka aģentūras pārstāvis Aleksejenko.

Viņš stāsta, ka aizdomas par iespējamu mēģinājumu izkrāpt Eiropas naudu aģentūrai radās kādu laiku pēc līguma noslēgšanas par atbalstu „Evopipes” investīciju projektam. Aģentūra savas aizdomas lūdza pārbaudīt policijai, kas uzsāka kriminālprocesu. Drīz pēc tam „Evopipes” pats lauzis līgumu par Eiropas līdzfinansējuma piesaisti projektam. Eiropas atbalstu kompānija nesaņēma. „Mūsu procedūra arī nebija ātra, mēs strādājām vairāk nekā gadu pie šī līguma. Kad mēs nonācām pie skaidras atbildes, ka mēs noteikti neko [Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumā] neizmaksāsim, tad klients lauza līgumu,” norāda Aleksejenko.

Aģentūras pārstāvis skaidro, ka uzņēmums “Evopipes” piesaistījis Eiropas fondu līdzfinansējumu jaunu iekārtu iepirkšanai. Procedūrā bija iesaistīti uzņēmumi no Vācijas un Polijas. Kopēja projekta summa bija viens miljons latu, Eiropas fondu līdzfinansējums 350 000 latu.

Aģentūrā atzīst, ka „Evopipes” ir nopietns ražotājs ar lielu eksporta potenciālu.

Pašas kompānijas viedokli par aģentūras aizdomām saistībā ar iespējamu mēģinājumu izkrāpt Eiropas fondu naudu Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai ceturtdien neizdevās noskaidrot. Kompānijā aicināja sūtīt jautājumus pa e-pastu, jo vadītājs nebija uz vietas.„Evopipes”: „Pašreiz viņš ir atvaļinājumā un nav sasniedzams. Es domāju, ka jūs varat rakstiski noformulēt savus jautājumus un nosūtīt pa e-pastu un tad iespēju robežās nokomentēsim.” Šādu atbildi sākumā saņēma Latvijas Radio.

Taču atbildes uz interesējošiem jautājumiem ceturtdien ieraksta tapšanas laikā Latvijas Radio nesaņēma. Tikmēr „Evopipes” biroja Rīgā saimnieks „Moduls-Rīga” paziņojis, ka tam ar policijas šajās dienās veiktajām kratīšanām nav nekāda saistība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt