Krasts: Prezidentu vispār nevajag vai arī tas jāievēl citā ceļā

Latvijai prezidentu vispār nevajag vai arī tas ir jāievēl valdībai rotācijas kārtībā, kad valdības darba laikā viens valsts vadītājs nomaina citu, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja bijušais premjers Guntars Krasts.

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Krasts norādīja, ka prezidenti, iespējams, varētu būt kādas nozares, piemēram, jurisprudences augstākā līmeņa speciālisti.

Vaicāts, vai prezidetns nav nozīmīga amatpersona, kad ir jāiedvesmo tauta un līdzīgās situācijās, Krasts atbildēja noraidoši. Viņš vaicāja, vai to pašu nevar darīt premjers. Turklāt līdzšinējie Valsts prezidenti šos pienākumus uzņēmušies visai epizodiski un arī tad viņu rīcība bijusi diskutabla. Pat, viņaprāt, veiksmīgākā Latvijas prezidente kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas Vaira Vīķe-Freiberga nav devusi ievērojamu pienesumu valstij un nav darījusi neko tādu, ko nevarētu veikt premjers.

Krasts bija Latvijas premjers no TB/LNNK rindām laikā no 1997.gada augusta līdz 1998.gada novembrim. Patlaban Krasts vairs nav politikā un, kā pats atzīst, ir nodevies privātajam - konsultāciju - biznesam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti