Krāslavas novadā skolēniem būvē jaunu kopmītni ar 50 vietām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krāslavā top novada skolēnu izmitināšanai paredzēta kopmītne ar 50 vietām. Ēkas būvniecības izmaksas ir vairāk nekā 3 miljoni eiro. Lai arī Krāslavas ģimnāzijas ēkā jau ir dienesta viesnīca ar 24 vietām, gribētāju dzīvot kopmītnē ir daudz vairāk. 

Krāslavā būvē jaunu dienesta viesnīcu skolēniem
00:00 / 03:13
Lejuplādēt

Krāslavā uzsākti darbi pie jaunas skolēnu dienesta viesnīcas izbūves. Jaunu kopmītņu nepieciešamību Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lidija Miglāne skaidro ar izglītojamo skaitu: “Pilsētā ir divas vidusskolas un viena pamatskola, arī Varavīksnes vidusskolā ir izglītojamie, kuriem dienesta viesnīca būtu ļoti vajadzīga. Krāslavā ir Rīgas Valsts tehnikuma struktūrvienība, un arī tur ir izglītojamie, kuriem šī dienesta viesnīca ir vajadzīga.”

Krāslavas novada skolās mācās gandrīz 1200 izglītojamie, no kuriem lielāka daļa – vairāk nekā tūkstotis – mācās Krāslavas skolās. Pilsētā blakus Valsts ģimnāzijai ir dienesta viesnīca, kurā vienmēr ir aizpildītas visas 24 vietas. Nakšņošanas izdevumus dienesta viesnīcā apmaksā pašvaldība, norādīja Miglāne.

“Ir bērni, kuri vēlētos dzīvot kopmītnēs, bet mēs esam spiesti viņiem atteikt. It īpaši vecāko klašu skolēni. Ir arī tādi, kuri noīrē dzīvokli, izmitinās pie radiem. Skaidrs, ka pieprasījums ir,” pauda Miglāne.

Jaunā dienesta viesnīca atradīsies divstāvu ēkā. Te būs pieejamas 50 vietas. Taču pašvaldība plāno saglabāt arī veco kopmītni. Jau no nākamā mācību gada, kopumā 74 izglītojamajiem būs iespēja nemērot katru dienu ceļu uz mājām, bet palikt dienesta viesnīcā, skaidroja Krāslavas Valsts ģimnāzijas direktors Jānis Tukāns.

“Ir skolēni no pagastiem, un ne visi dzīvo pagasta centrā. Vienam otram brauciens uz skolu aizņem apmēram vienu astronomisko stundu. Tas ir diezgan ilgs laiks, jo reālā dzīve ir tāda, ka novadā bērni dzīvo dažādās pagastu vietās,” atzīmēja Tukāns.

Projekta nosacījumi paredz, ka dienesta viesnīca jāizbūvē līdz nākamā gada beigām, taču Tukāns cer, ka celtnieki tiks galā agrāk.

“Uz šo brīdi ir sagatavots būvlaukums, ir ielikti pamati. Tā kā laukā bija diezgan lieli mīnusi, aktīva darbība nenotika, bet plānots, ka līdz mācību gada sākumam būs pabeigta dienesta viesnīcas būvniecība un iekārtošana. Tas nozīmē, ka augusta otrajā pusē viesnīca jau varētu būt nodota skolai,” norādīja Tukāns.

Ārpus Krāslavas pilsētas novadā ir palikušas tikai divas lauku skolas – Indrā un Robežniekos, kur kopumā mācās 121 skolēns. Miglāne atzīmēja, ka ir jāņem vērā arī nelabvēlīgais scenārijs, kad iespējama šo divu skolu slēgšana.

“Uz priekšdienām, ja tomēr piepildās nelabvēlīgais scenārijs, izskatās, ka tā arī būs. Diez vai lauku reģionā mums izdosies saglabāt divas skolas, kas mums ir Indra un Robežnieki. Mums ir jārēķinās arī ar to, ka arī no turienes bērni nāks. Pēc provizoriskiem datiem, ja mums būs divas viesnīcas, vietu pietiks,” prognozēja Miglāne.

Savukārt vasarā vietējā pašvaldība plāno jauno dienesta viesnīcu izmantot sportistu izmitināšanai.

Jaunās dienesta viesnīcas būvniecības izmaksas ir 3 miljoni eiro, no kuriem nedaudz vairāk kā divi ar pusi miljoni ir nauda no Eiropas Savienības fondiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti