Dienas ziņas

Zolitūdes krimināllietā par vainīgu atzīst I. Sergetu

Dienas ziņas

Bezatlikuma tehnoloģijas iespējas briežkopībā

Krāslavas iedzīvotāji sašutuši par augstiem tarifiem

Krāslavas iedzīvotāji sašutuši par augstiem karstā ūdens tarifiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krāslavas daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji ir neapmierināti ar aizvien pieaugošajiem rēķiniem par karstā ūdens cirkulāciju. Janvārī daudziem krāslaviešiem šis pakalpojums izmaksājis vairāk nekā 20 eiro. Salīdzinot cirkulācijas izmaksas citās pilsētās, cilvēki ir neizpratnē par situāciju Krāslavā. Nupat notika iedzīvotāju tikšanās ar apsaimniekotāja organizāciju un novada vadību, taču lielākā daļa uzdoto jautājumu palika bez atbildēm.

Krāslavas daudzīvokļu namu iedzīvotāji, kurus apsaimnieko uzņēmums “Krāslavas nami”, ar uztraukumu sagaida ikmēneša rēķinu par apkuri un karsto ūdeni, jo maksa par ūdens cirkulāciju, kas rēķinos iekļauta no pagājušā gada jūnija, ikmēnesi aug ar ģeometrisku progresiju. Īpaši uztraukti ir vecāka gadu gājuma cilvēki, jo lielākā daļa ienākumu aiziet rēķinu apmaksai

"Jūnijā 3,35, jūlijā jau bija 13,57, augustā 14,55 un janvārī jau 19 eiro. Citās mājās citos dzīvokļos pat pāri 20. Te kaut kas tiem vadītājiem ir jādara, tos tarifus vajag pārskatīt," teica Krāslavas iedzīvotāja Marija. Lai arī pagājis vairāk nekā pusgads, pašvaldības kapitālsabiedrība “Krāslavas nami” nav sniegusi iedzīvotājiem izskaidrojumu, pēc kāda principa notiek cirkulācijas aprēķini un kāpēc izmaksas ir tik augstas. Situācijas skaidrošanai Krāslavas pensionāru biedrība organizēja sapulci, uzaicinot iedzīvotājus, apsaimniekotāju, kā arī novada pašvaldības vadītāju. Vairāki sapulcē izskanējušie jautājumi, tostarp kādu no cirkulācijas tarifu aprēķināšanas variantiem piemēro “Krāslavas nami”, tomēr palika bez atbildēm.

Par spīti ilgām un emocionālām debatēm, par konkrētām darbībām puses tā arī nav vienojušās. Viens no ierosinājumiem, ko piedāvāja Krāslavas domes vadītājs, ir  neatkarīgā eksperta pieaicināšana, kas izvērtēs “Krāslavas namu” piedāvāto cirkulācijas tarifu. "Es tā domāju nākošnedēļ mums ir dome, pārrunāsim šo situāciju," teica Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Savukārt Krāslavas pensionāru biedrība aicinās katras mājas iedzīvotājus vērsties organizācijā “Krāslavas nami” ar iesniegumu veikt ūdens cirkulācijas pārrēķinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti