Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valmierā izsniedz barikāžu dalībnieku apliecības

Krāslavā noslēdzies 3x3 saiets

Krāslavā notikušā Vispasaules latviešu 3x3 saieta vadmotīvs - Latvijas rota ir ģimenes

Latvijas rota ir tās ģimenes – ar šādu vadmotīvu visas pērnās nedēļas garumā Krāslavā aizritēja kārtējais, šogad pirmais Vispasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3. Lai arī vēsturiski šādi saieti notika Amerikas Savienotajās Valstīs, jau vairāk nekā 50 saieti aizvadīti dažādās Latvijas vietās. Šajā reizē kopumā vairāk nekā 460 cilvēki no dažādām valstīm saietā apguva latviešu un latgaliešu tradīcijas, senos arodus un vēsturi.      

Krāslavas pamatskolas telpās ģimenes darināja pastalas – tā ir viena no ieviržu nodarbībām, kas šogad notika Vispasaules latviešu ģimeņu saieta 3x3 laikā. Lai arī šis jau ir 56.Latvijas saiets, Krāslavā teju pustūkstotis cilvēku no 13 valstīm kopā sabraukuši pirmo reizi. 3x3 tā ir ģimene trīs paaudzēs – vecvecāki, vecāki un bērni.

“Mums jaunākais saieta dalībnieks ir divas nedēļas vecs un vecākais saieta dalībnieks ir kungs mazliet pēc 90 gadiem. Tas ir fantastiski! Te ir iespēja trīs reizes dienā pie galda pasēdēt, kaut vai parunāties, kopā iet, kopā darīt, kopā mācīties,” stāstīja 3x3 saieta Krāslavā organizatore Ilze Cekule.

Nodarbībās akcentētas bija tieši latgaliešu tradīcijas un valoda, taču neizpalika arī semināri un praktiska darbošanās ar seno amatu apguvi. Ievirzes bija piemērotas kā pieaugušo, tā jauniešu un bērnu interesēm.

3x3 saieta Krāslavā dalībnieks no Rīgas Agnis Bušs stāstīja, ka ar sievu un trīs bērniem saietā piedalās jau ceturto reizi, ”šogad pirmo reizi esam kļuvuši arī par kādas ievirzes vadītāju, ievirze saucas “Lielie dabas pētnieki”, mēs dodamies ārā un meklējam, pētām kukaiņus”.

3x3 saieta Krāslavā dalībnieks no Ādažiem Pauls Eduards Silinieks savukārt stāstīja, ka pērn šuvu lina kreklu, bet šogad darināja darbus no ādas un metāla.  

Par saieta pamattēmu šogad izvēlēta rota, taču ne tikai savā krāšņumā, bet arī kā garīgs latviešu tautas spēks, mīlestība un citas vērtības.

“Man ir dēls, mēs dzīvojam Zviedrijā, es ar viņu latviski runāju, un tas ir vienkārši viņam mudinājums uzturēt latvietību, protams, arī man,” atzina 3x3 saieta Krāslavā dalībniece no Zviedrijas Ilze Zvejnieks.

Saieta kulminācija ir “daudzinājums”, kad visi dalībnieki tautas tērpos kopā dedzina ugunskuru un pateicas cits citam par kopā būšanu. Ideja par 3x3 saietiem pirms vairākiem gadu desmitiem radās Amerikas Savienotajās Valstīs ar mērķi pulcēt kopā latviešu ģimenes un saglabāt tajās latviešu valodu. Šobrīd saieti ik gadu divas reizes notiek Latvijā un nākamais jau nākamnedēļ gaidāms Jelgavas novada Zaļeniekos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt