Krāslavā izziņo plūdu draudus un sagatavo vietu ledus spridzināšanai

Gatavojoties iespējamiem plūdiem, Krāslavas iedzīvotāji apziņoti, brīdināti un instruēti, iedoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt, ieteikts padomāt par suņiem un kaķiem, izņemt visu no pagrabtelpām, pastāstīja Civilās aizsardzības speciālists Jānis Skrešāns.

Speciālisti ar bažām gaida to ūdens daudzumu, kas nedēļas nogalē varētu nākt no Krievjas un Baltkrievijas Daugavas augšteces, tālab iespējamajiem plūdu draudiem pašvaldība gatavojas laikus.

Ir apziņoti iedzīvotāji un sagatavota vieta ledus spridzināšanas darbiem pie Galonska atvariem vietā, kur veidojas upes sašaurinājums.

Krāslavieši vēl šodien atceras vērienīgos pavasara plūdus piecdesmitajos un septiņdesmitajos, kad bija jāveic pat ledus spridzināšana, un vietām iedzīvotāji pa ielām pārvietojās ar laivu.

«Pie mums uz tilta netālu no domes, Jāņupītē, palika no augšējās malas divi akmeņi. Vēl nedaudz... ja nebūtu uzspridzinājuši, tad tā vieta būtu noplūdusi,» stāsta krāslavietis Konstantīns Rogozins, kurš pats piedalījies ledus spridzināšanā.

Arī glābēji nepieciešamības gadījumā būs gatavi iesaistīties, taču viņi lūdz iedzīvotājus arī pašiem sekot līdzi laikapstākļiem un ūdens līmenim Daugavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti