Krāslavā cer izveidot diennakts aptieku

Mazākajās Latgales pašvaldībās, kur iedzīvotāju skaits nav liels, bet pieprasījums pēc zālēm arī nakts stundās ir tikpat nepieciešamas kā lielāko pilsētu iedzīvotājiem, cer, ka Latgalē diennakts aptieku kļūs vairāk. Šobrīd noslēgumam tuvojas konkurss par diennakts aptiekas izveidi Krāslavā. Iedzīvotāji ieceri atbalsta, tomēr pašvaldībā lielas cerības par šādu aptieku nelolo.

Krāslavā, kur dzīvo vairāk nekā deviņi tūkstoši iedzīvotāju, pašlaik ir četras aptiekas. Lielākoties darbadienās tās darbojas no plkst.9 līdz 20, bet brīvdienās darba laiks vēl īsāks. Aptiekāri stāsta, ka pašlaik pieprasītākās ir pretsaaukstēšanās zāles.

Visas šīs aptiekas ir ar ierobežotu darbības laiku, neviena nav pieejama visu diennakti, lai arī neliela pieredze šajā jomā pilsētai ir. Taču Krāslavas novada domes izpilddirektors Jānis Geiba uzskata, ka diennakts aptiekai jābūt. Tāpēc pašvaldība izsludinājusi konkursu uz licenci diennakts aptiekas atvēršanai pilsētā.

To, ka diennakts aptieka būtu nepieciešama, atzīst gan krāslavieši, gan paši aptieku darbinieki, jo ne vienmēr mājās cilvēkiem glabājas aptieciņa ar zālēm dažādām dzīves situācijām un ne katrreiz ir iespēja vērsties pie ārsta.

No Krāslavas tuvākā diennakts aptieka atrodas Daugavpilī, un tā esot pieprasīta – naktī  no plkst.22 līdz 6 rītā ik stundu tajā vēršas no viena līdz trim apmeklētājiem. Kopumā naktī tie ir vairāk nekā 20 cilvēki.  Pieprasītākās ir pretsāpju, temperatūru pazeminošās zāles un prezervatīvi. Tiesa, šajā laikā par apkalpošanu aptieka ņem vienu eiro par pirkumu.

Kā veiksies Krāslavai ar šādas aptiekas darbību, neskaidrība arī pašai pašvaldībai. “Diez vai pieteiksies, visiem tāda skeptiska attieksme. Viņi zina klientu loku. Protams, turēt darbinieku visu diennakti ir finansiāli neizdevīgi. Sākumā ir izsludināta pieteikšanās vietējām aptiekām, bet, ja tās visas atteiksies, tad varēs pieteiksies pārējie, kas nav Krāslavā,” stāsta Jānis Geiba.

Pieteikumi diennakts aptiekas izveidei Krāslavā tiek gaidīti līdz 14.decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti