Panorāma

Eiropas līderi bažīgi par Krievijas un Ķīnas ietekmi Rietumbalkānos

Panorāma

Panorāma

Aizdomās par trīsgadīga bērna slepkavību apcietināta māte

Krāslavā aizdomās par trīsgadīgas meitas slepkavību apcietināta bērna māte

Krāslavā aizdomās par trīsgadīgas meitas slepkavību apcietināta bērna māte, informēja Valsts policijā. Sievietei pirms diviem gadiem bāriņtiesa jau bija atņēmusi aizgādņa tiesības alkohola lietošanas dēļ, un arī iespējamā nozieguma naktī viņa bijusi reibumā. Ģimene jau iepriekš bijusi sociālā dienesta un bāriņtiesas redzeslokā. Izmeklēšana turpinās.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) 4. decembrī saņēma izsaukumu uz daudzdzīvokļu namu Krāslavā, kur kāda ģimene ziņoja, ka no gultas otrā stāva ir nokritusi trīs gadus veca meitenīte. Ierodoties notikuma vietā, NMPD konstatēja 2019. gadā dzimuša bērna nāvi un uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija. Ierodoties notikuma vietā, likumsargi konstatēja, ka pret bērnu, iespējams, ir veikts noziedzīgs nodarījums.

Krāslavas iecirkņa amatpersonas notikuma vietā atrada un izņēma lietiskos pierādījumus, kuri visdrīzāk norāda, ka mirušais bērns pakļauts vardarbībai. Policija atzīmēja, ka minētajā ģimenē aug vēl trīs bērni no viena līdz 6 gadu vecumam.

Aizdomās par bērna slepkavību notikuma vietā aizturēta bērna māte – 1996. gadā dzimusi sieviete un bērna tēvs – 1993. gadā dzimis vīrietis.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka personas jau vairākkārt nonākušas policijas redzeslokā par dažāda rakstura pārkāpumiem.

"Mūsu redzeslokā viņa ir bijusi, bet ne saistībā ar vardarbību ģimenē, vardarbību pret bērniem. Notikumi bija saistīti ar pārmērīgu alkohola lietošanu un līdz ar to arī citiem notikumiem, piemēram, suicīda mēģinājumiem," stāstīja Valsts policijas Krāslavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Artūrs Plinta.

Pirmdien, 5. decembrī, Daugavpils tiesa bērna mātei piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Krāslavas novada bāriņtiesā informēja, ka jaunākais bērns nodots aprūpē vecmammai, bet divi vecākie atrodas krīzes centrā. Mirusī meitene kopš septembra neapmeklēja bērnudārzu.

“Par šo jautājumu pati ar bērna māti runāju. Viņa paskaidroja, ka sakarā ar to, ka cenas tagad ir paceltas par bērnudārzu un daudzbērnu ģimenēm nav atlaides nekādas uz doto brīdi, tā kā viņai ir bērns, kurš ir mājās ar viņu. Viņa teica: “Man izdevīgāk paturēt arī to bērniņu mājās,” stāstīja Krāslavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Ilona Bidzāne.

Bāriņtiesā apgalvo, ka ne no bērnudārza darbiniekiem, ne ģimenes kaimiņiem sūdzības par iespējamu vardarbību nebija dzirdējuši. Mātei pirms diviem gadiem bija atņemtas aizbildņa tiesības sakarā ar alkohola lietošanu. Bet pēcāk problēmas novērstas, vērtēja bāriņtiesā.  

Sociālā dienesta vadītājas vietniece Elita Trūle Latvijas Radio norādīja, ka ģimene bijusi arī viņu redzeslokā. “Ģimene tiešām pozitīvi sadarbojās ar sociālo dienestu, arī no citām iestādēm un institūcijām informācijas par kaut kādiem notikumiem šajā ģimenē nebija, tāpēc arī šobrīd darbs turpinās ar šo ģimeni, un visi sociālie rehabilitācijas pakalpojumi, kas bija paredzēti likumdošanā bērniem tiks nodrošināti,” skaidroja Trūle.

Ģimene dzīvo daudzdzīvokļu mājā, taču arī signālu, kas liktu būt modriem, no kaimiņiem nav nākuši. Arī par to, vai bērnu mātei ir bijušas atkal problēmas ar alkoholu, dienestam nav informācijas.

“Ne no citām iestādēm vai arī no policijas par viņas alkohola lietošanu vai kaut ko citu mūsu dienestā nebija, tāpēc grūti nokomentēt vai ko teikt,” sacīja Trūle.

“Mēs, protams, esam saziņā ar attiecīgo bāriņtiesu un noteikti arī izpētīsim dokumentus, lai pārliecinātos, kas ir darīts un vai ir darīts pietiekami, “ par notikušo Krāslavā teica Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Gunita Kovaļevska.

“Tas, kas ir bijis iepriekš, un ko es esmu arī tiesīga teikt, ka mammai ir bijušas pārtrauktas aizgādības tiesības, tad atjaunotas un viņa ir sadarbojusies ar sociālo dienestu. Bet, kas ir galvenais, ka atlikušie bērniņi ir nogādāti drošos apstākļos un bāriņtiesa veic darbības, lai tā tas arī turpinātos.”

Kopā ar Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju arī Labklājības ministrija ir saziņā ar Krāslavas Sociālo dienestu un bāriņtiesu, tiešsaistē ir tikušies un izrunājuši par šā brīža krīzes risinājumiem, nodrošinot atbalstu pārējiem trim ģimenes bērniem.

Labklājības ministrijas Sociālā darba un sociālās palīdzības politikas departamenta direktore Ilze Skrodele-Dubrovska skaidroja:
“Mēs vērtēsim, bet tie pieņēmumi, kā būtu – ja? Tas būtu nekorekti, jo šobrīd mums ir pārliecība, ka profesionāļi dara visu maksimāli iespējamo. Tās situācijas un traģiski gadījumi, kas notiek ik pa laikam, tādi ir, un es nedomāju, ka no tiem mēs varam izvairīties simprocentīgi un tā tas notiek arī visā pasaulē.”

Jāteic, apcietinātās bērna mātes dzīvesbiedrs, kurš sākotnēji arī tika aizturēts, ir atbrīvots, jo šobrīd, kā apliecināja policijā, neesot pamata uzskatīt, ka viņš saistīts ar iespējamo bērna slepkavību. Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Šobrīd policija turpina izmeklēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti