Dienas ziņas

Mitrums uz lauka var ietekmēt kartupeļu ražu

Dienas ziņas

Bērni no Ukrainas izbauda mieru Latvijā

Pieaug kokskaidu kurināmā apkrāpto pircēju skaits

Krāpnieku lamatās iekrīt arvien vairāk kokskaidu kurināmā pircēji

Pieaugot energoresursu cenām, sākuši uzdarboties krāpnieki, kuri izmanto situāciju savā labā un piedāvā iegādāties kokskaidu granulas vai briketes par zemāku cenu nekā tirgū. Vēloties ietaupīt, cilvēki uzķeras uz šādiem piedāvājumiem, savukārt pārdevējs, saņemot priekšapmaksu, pazūd. Kā norādīja Valsts policijā, šādu gadījumu skaits pieaug, ir uzsākti arī vairāki kriminālprocesi.

Krāpšanas gadījumu skaits, kas saistīts ar koksnes granulu vai brikešu iegādi pēc sludinājumiem interneta vietnēs, strauji aug. Piemēram, Rīgas reģionā reģistrēti vismaz četri gadījumi, Vidzemē – trīs, bet Zemgalē no maija līdz šim brīdim jau deviņi šādi krāpšanas gadījumi. No tiem četri – Jelgavas, trīs – Dobeles un divi – Bauskas iecirknī.

"Visos gadījumos, kas ir reģistrēti Zemgalē, krāpnieki lūdz veikt priekšapmaksu. Un cilvēki arī samaksā, un pēc tam viņi nesaņem ne pasūtīto preci, ne viņiem tiek atgriezta nauda.

Būtu ļoti vēlams tajos gadījumos, kad lūdz veikt priekšapmaksu, ļoti uzmanīties un to neveikt," sacīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Šajos gadījumos ierosināti arī kriminālprocesi gan pret fiziskām personām, gan pret juridiskām  kā Latvijā, tā arī ārzemēs. Piemēram, vienā gadījumā Latvijas uzņēmums ir pasūtījis koksaidu granulas no cita uzņēmuma Polijā 3800 eiro apmērā un nav saņēmis nedz preci, nedz arī nauda atdota. Ir gadījumi, kad ļaunprātīgi tiek izmantots kāda cita zināma uzņēmuma vārds, šādi ceļot tam neslavu.

"Krāpnieki ir izmantojuši reāli eksistējošu uzņēmumu, izmantojuši šī uzņēmuma rekvizītus, adresi, reģistrācijas numuru, adresi, taču šajā rēķinā ir norādījuši nepareizu konta numuru," stāstīja policijas pārstāve.

Pamatā pircēji nepārbauda šos konta numurus un veic pārskaitījumu.

Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) norādīja, ka līdz šim gadījumi, kas saistīti ar krāpšanu par kokskaidu granulu vai brikešu iegādi, iepriekš nav reģistrēti, taču šogad saņemti jau pieci iesniegumi.

"Šīs apkures briketes iepērk no trešajām valstīm, norāda konta numurus, un cilvēki maksā uz nezināmiem konta numuriem, bet cilvēki jau nevar īsti pārbaudīt, kam maksā, līdz ar to mēs īsti neieteiktu šādu maksāšanas formu vispār cilvēkiem izvēlēties," atzina PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Arī Latvijas Biomasas asociācijā (''LATbio'') norādīja, ka pirms darījuma veikšanas rūpīgi jāpārbauda pārdevējs gadījumos, ja granulas netiek pirktas no sertificētiem vietējiem Latvijas ražotājiem.

"Jau pavisam drīz plānojam ''LATbio'' mājaslapā aktualizēt Latvijas ražotāju sarakstu, taču, ja rodas aizdomas, droši var sazināties ar mums e-pastā, kur varam palīdzēt neskaidrību gadījumā," norādīja Latvijas Biomasas asociācijas "LATbio" valdes priekšsēdētājs Didzis Palejs.

Līdz šim lielākā summa, ko krāpnieki izkrāpuši pēc šādām pārdošanas shēmām Zemgales reģionā, ir 6045 eiro. Vainīgos pagaidām vēl nav izdevies notvert.

Šāda veida krāpšana lielā apmērā var tikt sodīta arī ar reālu brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt