Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Latvijas Pasts» aicina uzmanīties no krāpniekiem

Krāpnieki uzdodas par «Latvijas pasta» darbiniekiem un piekļūst cilvēku bankas datiem

"Latvijas pasts" fiksējis vairākus gadījumus, kad viltvārži internetā izliekas par pasta darbiniekiem un mēģina izkrāpt no cilvēkiem naudu. Vairāki pasta klienti saņēmuši e-pastus un īsziņas, ka viņi laimējuši "Latvijas pasta" organizētā loterijā. Un, lai dāvanā saņemtu jaunu mobilo tālruni, cilvēkam jāatbild uz jautājumu, cik ilgi izmanto pasta pakalpojumus, un jāpārskaita trīs eiro, tādējādi dodot piekļuvi bankas kartes datiem, no kuriem viltvārži vēlāk atskaitīs vēl 40 eiro mēnesī. 

Šonedēļ "Latvijas pasta" Rīgas nodaļās vērsušies vairāki cilvēki ar lūgumu saņemt mobilo tālruni, ko viņi it kā esot laimējuši kādā nezināmā loterijā. Vēl citi cilvēki par mistisko "Latvijas pasta" loteriju rakstījuši sociālajos tīklos. Uzņēmumā stāsta, ka pasta zīmols kļuvis par ēsmu blēžiem, kas ļaunprātīgos nolūkos centušies izkrāpt  naudu.

"Ir saņēmuši "Latvijas pasta" vārdā īsziņu vai bija kādi, kas ir saņēmuši e-pastu ar informāciju, ka viņi ir laimējuši iespēju iegūt mobilo tālruni, izpildot kādus noteiktus pienākumus jeb saistības," stāstīja "Latvijas pasta" valdes loceklis Kristaps Krūmiņš.

Ziņas rakstītas gan latviešu, gan krievu valodā, un to noformējumā lietots oficiālais pasta logo. Saitē lūgts atbildēt uz jautājumu, cik ilgi cilvēks izmanto pasta pakalpojumus, kā arī prasīts pārskaitīt naudu.

"Latvijas pasts" kampaņas neesot veicis. Šis nav pirmais gadījums, kad viltvārži uzdodas par kāda vispārzināma uzņēmuma pārstāvjiem. Iepriekš naudu mēģināts izkrāpt arī it kā "Latvijas Mobilā telefona" vārdā. Un "Cert.lv" stāsta, ka katru nedēļu viņi lūdz apturēt vairākas šādas mājaslapas. Arī konkrētā krāpnieku lapa vairs nav atverama.

Tieši viltus loterijas pēdējā laikā esot kļuvušas īpaši populāras. Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības speciālisti aicina nevērt vaļā apšaubāmas mājaslapas, kā arī izlasīt visu, kas rakstīts sīkā drukā. Viltvārži prasa pārskaitīt trīs vai vairāk eiro, patiesībā no bankas kartes novelkot daudz vairāk.

"Arī šinī lapā, ja mēs rūpīgi iepazīstamies, tajā brīdī, kad kāds nodod savu maksājumu un saņem informāciju, par ko viņš nodod, tad tur ir skaidri uzrakstīts, ka šī nav loterija, šī nav kaut kāda izloze. Šī īstenībā ir parakstīšanās uz noteiktu izklaides resursu, kuras dalības maksa ir 40 eiro mēnesī," skaidroja "Cert.lv" IT drošības speciālists Gints Mālkalnietis.

Cilvēki, kuri lamatās iekrituši, aicināti vērsties Valsts policijā, rakstot iesniegumu. Par šādām viltus izlozēm iesniegumus likumsargi saņemot ar zināmu regularitāti, pēc tam sākot kriminālprocesus, kuros sodi nav mazi. Valsts policijā skaidroja, ka par šādiem noziegumiem var sodīt ar naudas sodu, īslaicīgu brīvības atņemšanu, kā arī ar brīvības atņemšanu līdz trīs vai pieciem gadiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti