Krāpnieki izdomā aizvien jaunas metodes, kā izmānīt naudu no cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Krāpnieki izdomā aizvien jaunas metodes, kā izmānīt naudu no cilvēkiem. Policijā šādi iesniegumi jau ir ikdiena. Piemēram, pēdējās četrās dienās policija saņēmusi 42 iesniegumus un izkrāptās naudas apjoms ir vairāk nekā 415 tūkstoši eiro. Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu Valsts policijā.

Krāpnieki izdomā aizvien jaunas metodes, kā izmānīt naudu no cilvēkiem
00:00 / 02:38
Lejuplādēt

Lai arī lielākoties iedzīvotāji ir vērīgi un nepakļaujas krāpnieku darbībām, tomēr var novērot, ka aizvien no cilvēkiem ar viltu tiek izvilināta personīgā informācija. Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina teica, ka krāpnieki izmanto dažādas shēmas.

"Piemēram, pēdējā laikā tie ir banku krāpnieki, kuri zvana iedzīvotājiem, uzdodas par banku darbiniekiem un saka, ka bankas kontā notiek kaut kādi aizdomīgi darījumi. Un, lai to novērstu, viņi lūdz nosaukt bankas kartes numuru, PIN kodu un citu personīgu informāciju. Bet tas nav vienīgais krāpšanas veids. Aizvien ir aktuāla iedzīvotāju iesaistīšanās apšaubāmās investīciju platformās. Un šādos gadījumos krāpnieki uzdodas par finanšu speciālistiem un piedāvā palīdzību vairāk nopelnīt," stāstīja policijas pārstāve.

Tāpat aizvien ir tādi krāpnieki, kas atsaucas uz sludinājumiem, kur iedzīvotāji tirgo dažādas lietas. Viņi norāda, ka iegādāsies konkrēto preci, taču atsūta viltus kurjera pakalpojuma saiti.

"Un cilvēkam, kurš pārdod šo preci, ir jāievada savas bankas kartes dati.

Katrs no šiem gadījumiem it kā ir atšķirīgs, bet tos visus vieno fakts, ka pārsvarā šāda veida krāpšanām ir starptautisks raksturs.

Krāpnieki pārsvarā neatrodas Latvijā, un izkrāptā nauda tiek pārskaitīta uz ārvalstu kontiem. Tāpat saziņai krāpnieki visbiežāk izmanto krievu valodu. Un, lai gan it kā rādās, ka zvans pienāk no Latvijas, ir jāatceras, ka šie numuri ir mākslīgi ģenerēti, un tas nenozīmē, ka zvans tiešām ir no Latvijas," atzīmēja Lūkina.

Viņa uzsvēra, ka krāpnieki aizvien izdomā jaunas metodes, kā izmānīt naudu, un policijai iesniegumi no iedzīvotājiem par to, ka krāpnieki izkrāpuši naudu, jau ir ikdiena.

Un tomēr policija atkal un atkal cilvēkus aicina būt modriem un nebūt lētticīgiem – neizpaust savu personīgo informāciju,

piemēram, bankas kontu un kartes numuru, PIN kodu vai personas kodu svešām personām, it īpaši tādām, kas zvana no nepazīstama numura.

Tāpat nevajadzētu vērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt visu informāciju, kuru saņemam un patērējam.

Gadījumos, ja tomēr ir izkrāpta nauda, ir jāsazinās ar savu banku un jāuzraksta arī policijā oficiāls iesniegums. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē "Mana drošība".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti