«KPV LV» un «Saskaņa» balso par ekonomikas ministra demisiju, bet Saeimas vairākums to noraida

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Saeimas vairākums sēdē ceturtdien, 10. janvārī, noraidīja vairāku partijas "Saskaņa" deputātu rosināto neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam ("Vienotība").

Par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram balsoja 35 Saeimas deputāti – tautas priekšstāvji no partijām "Saskaņa un arī "KPV LV", no "Saskaņas" saraksta 13. Saeimā ievēlētā, bet pie frakcijām nepiederošā Jūlija Stepaņenko, kā arī Nacionālās apvienības (NA) deputāte Inguna Rībena.

Savukārt pret bija 53 deputāti no pārējiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem – Ašeradena pārstāvētās "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības, kuras pārstāvis Māris Kučinskis vada pašreizējo valdību, "Attīstībai/Par!", Jaunās konservatīvās partijas, kā arī Nacionālās apvienības deputātu vairākums.

Balsojumā atturējās viena deputāte – Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

Demisijas pieprasījums iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas jeb obligātās iepirkuma komponentes (OIK) valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

"Saskaņas" deputāts Ivars Zariņš debatēs Saeimas sēdē norādīja – lai arī pašreizējo valdību drīz varētu nomainīt jaunā ar citu ekonomikas ministru, ir divi būtiski iemesli, kāpēc jāpieprasa esošā ekonomikas ministra Ašeradena demisija. Proti, lai norādītu uz OIK problēmu pēc būtības un to, ka parlamentam ir svarīgs tiesiskums un valsts iekārtas principi.

Savukārt "KPV LV" deputāte Linda Liepiņa norādīja, ka par OIK atbildīgā EM līdz šim nav izpētījusi, cik daudzu uzņēmumu attīstība Latvijā kavēta "OIK afēras dēļ". Pēc deputātes sacītā, ar Ašeradena demisijas pieprasījumu ir būtiski uzņēmumiem parādīt nepārprotamu atbalstu – signālu, ka "šī afēra var tikt izbeigta ātrākā laikā".

KONTEKSTS:

EM nesen rosināja OIK atcelt no 2022. gada, to nomainot pret atbalstu, kas būtu balstīts tirgus principos – "zaļās enerģijas" ražotājiem piemaksājot. Gala lēmums par OIK atcelšanu gan atstāts jaunās valdības pārziņā. Partija "KPV LV", kura iesaistījusies sarunās par dalību Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) veidotajā valdībā un kurā tai paredzēts ekonomikas ministra amats, vēlas OIK likvidēt pusgada laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti