Panorāma

Radiācija Latvijā nav paaugstināta

Panorāma

Panorāma

KPV LV vēlētājus meklēs iekšpagalmos

«KPV LV» Rīgas mēra kandidāts būs Ralfs Nemiro

Partija "KPV LV" pirmdien oficiāli nosaukusi savu Rīgas mēra amata kandidātu un prezentē programmu pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. Līdz ar to potenciālo Rīgas mēru lokam pievienojas Ralfs Nemiro, kurš, zaudējot pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, atgriezās Saeimā un pašlaik vada Tautsaimniecības komisiju. 

ĪSUMĀ:

  • Nemiro būs "KPV LV" Rīgas mēra amata kandidāts.
  • "KPV LV" sola pievērsties arī Rīgas mikrorajonu iekšpagalmiem, ne tikai lieliem projektiem.
  • Nemiro kā problēmu min pašvaldības iestāžu funkciju nodošanu ārpakalpojumā.
  • Nemiro pieļauj arī pensionāru atlaižu mainīšanu sabiedriskajā transportā.
  • "KPV LV" sola uzrunāt arī krievvalodīgo auditoriju.
  • Iepriekš "KPV LV" netaisījās piedalīties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, bet tagad gatava cīnīties par uzvaru.

Rīgas mēra amata kandidāts Ralfs Nemiro izvirzījis vairākas prioritātes.:

"Pirmkārt, ļoti daudzi Rīgas uzņēmumi ir nodevuši lietas ārpakalpojumos, nozogot darbiniekiem viņu darbavietas. Ārpakalpojums ir mūsdienu korupcijas veids.

Otrkārt, mēs redzam, ka ir jāuzlabo iekšpagalmi, ar ko saistās arī tautas sports. Atceros savu bērnību, kad dienām ilgi spēlēju bumbu iekšpagalmos. Tas arī tagad ļautu bērniem izņemt no rokām telefonus un dzīvot veselīgāk. Trešā lieta, protams, ir drošība, mēs redzam, ka var uzlabot pašvaldības sadarbību ar Valsts policiju, lai gadījumā, ja izsit kādu stiklu vai izdara ko citu tamlīdzīgu, ātri ierodas policijas ekipāža.”

«KPV LV» Rīgas mēra kandidāts būs Ralfs NemiroJānis Kincis
Nemiro ieskatā, Rīgas pašvaldībai jāveicina privāto investīciju piesaiste caur industriālajiem parkiem kā, piemēram, Liepājā vai Ventspilī. Tāpat visa uzmanība veltāma auditoru ziņojumiem par situāciju pašvaldības kapitālsabiedrībās.

„Mēs redzam, ka Rīga pēdējo desmit gadu laikā nav pietiekami sadarbojusies ar valsti, līdz ar to nav bijis pietiekami aktuāls ēku siltināšanas programmas jautājums. Ir vēl ļoti daudz lietu, kas šādā kontekstā būtu darāmas," norādīja mēra amata kandidāts.

Nemiro gatavs arī pārskatīt braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā. "Ir pensionāri, kuri saņem 1000 – 2000 eiro lielas pensijas, vai viņiem tiešām ir šis pabalsts vajadzīgs?" viņš sacīja.

Pilns kandidātu saraksts "KPV LV" vēl nav gatavs, bet kā atbildīgais par labklājības jomu pirmdien tika pieteikts Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns, savukārt izglītības lauciņš varētu būt jaunās zinātnieces Jūlijas Stares pārziņā.

Partija sola Rīgā radīt jaunas darbavietas, sakārtot iekšpagalmus, attīstīt tautas sportu un plāno uzrunāt arī krievvalodīgo auditoriju.

Par spīti socioloģisko aptauju atainotajiem zemajiem reitingiem, mērķi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās "KPV LV" ir ambiciozi - cīnīties par uzvaru.

“Mēs esam spējuši nostabilizēties un atkratīties no pagātnes rēgiem. Ja mēs runājam par pagātnes rēgiem, tie ir divi, Artuss Kaimiņš un Aldis Gobzems,” paziņoja partijas līderis Atis Zakatistovs.

“Mēs nelūdzam nevienam uzticības kredītu, mēs to nopelnīsim, ejot uz iekšpagalmiem,” piebilda Zakatistovs.

Atbilstoši sākotnēji plānotajam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām bija jānotiek 25. aprīlī. Covid-19 pandēmijas dēļ sākotnēji tās ar Saeimas lēmumu pārcēla uz 6. jūniju, bet pašlaik noteiktais Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datums ir 29. augusts. Ārkārtas vēlēšanu pārcelšana papildinājusi arī kandidātu rindas. Saeimā un valdībā pārstāvētā partija "KPV LV" sākotnēji neplānoja startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, taču jūnijā paziņoja, ka to darīs.

"Sākotnēji bija runa par kopējiem partiju sarakstiem, bet beigās gandrīz visi aizgāja uz savu pusi. Bija ļoti īss laika posms, lai sagatavotos vēlēšanām.

Tagad mums ir bijis laiks sakārtot valdi, partijas struktūru, un esam gatavi startēt vēlēšanās,"

par lēmumu pastāstīja "KPV LV" priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.

Līdz šim zināms par vairākiem Rīgas mēra amata kandidātiem. "Attīstībai/Par" startēs kopā ar partiju "Progresīvie", un saraksta līderis būs Mārtiņš Staķis, kurš tādēļ jau nolicis Saeimas deputāta mandātu.

Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu apvienības Rīgas mēra amata kandidāts būs ilggadējais NA biedrs Einārs Cilinskis, "Jaunās Vienotības" saraksta līderis būs vairāku sasaukumu Rīgas domnieks Vilnis Ķirsis.

"Gods kalpot Rīgai" līderis būs Oļegs Burovs. "Saskaņa", startējot atsevišķi, par saraksta pirmo numuru izvirzījusi maz zināmo krievu skolu aizstāvi Konstantīnu Čekušinu, vairāku bijušo saskaņiešu Rīgas mēra amata kandidāts partijā "Alternatīva" būs Valērijs Petrovs, bet Latvijas Krievu savienības līderis būs Miroslavs Mitrofanovs. Zaļo un Zemnieku savienības pirmais numurs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs parlamentārietis Viktors Valainis.

Neskaidrība vēl ir par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) saraksta lokomotīvi. Iepriekš partija lēma par saraksta līderi izvirzīt Juri Jurašu, taču pēc deputātes Jutas Strīķes aiziešanas mūžībā viņš pārņēma Jauno konservatīvo frakcijas vadītāja un Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja pienākumus. JKP savu Rīgas mēra amata kandidātu un viņa prioritātes sola izziņot šīs nedēļas laikā. Neoficiāli zināms, ka viens no iespējamiem kandidātiem uz šo amatu varētu būt tagadējais satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Viņš gan tviterī noliedza, ka viņu mēģinot pierunāt kandidēt uz Rīgas mēra amatu.

KONTEKSTS:

Saeima šī gada sākumā lēma atlaist Rīgas domi. Vēlēšanu datums gan divas reizes ticis pārcelts saistībā ar Covid-19 izplatības mazināšanu. Pašlaik vēlēšanu datums noteikts 29. augustā.

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

Noteikts, ka līdz jūnija beigām pasākumos iekštelpās varēs pulcēties ne vairāk kā 100, bet ārtelpās – ne vairāk kā 300 cilvēku. Obligāti jāietur arī divu metru distance.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt